האם אל-מידאן ימשיך לקבל ממשלתי? זהו תפוח האדמה הלוהט הנמצא בימים אלו על שולחנה של . בפוסט שכתבה , אחייניתו של החייל משה הי"ד שנרצח על ידי המחבל ואליד דאקה, גילתה כי על אף המאמצים הרבים שלה למנוע את המשך המימון של התאטרון, משרדי הממשלה שוקלים לממן את התאטרון.

אורטל תמם בראיון ל'לפני כולם' (ב')

כדי לפנות אל ועדות התמיכה של עיריית חיפה או , שדיוניהן הסתיימו בקיץ, התאטרון מחויב בתעודת ניהול תקין. בשל העובדה שבזמן הדיונים לעמותת "אל-מידאן" לא הייתה את התעודה הנדרשת, היא לא יכולה הייתה לבקש את המימון. המציאות הזו השתנתה לפני כשבועיים, אז קיבלה את תעודת היושר מרשם העמותות. כעת מבקשים בתאטרון לבקש את המימון באופן חריג, זאת בשל העובדה שלא יכלו לקבל את התאטרון.

"אותה מדינה שעבורה דוד שלי נרצח, לא תהיה זו שמממנת את ההצגה הזו"

"מדינת ישראל ועיריית חיפה, מכספי המיסים של כולנו, מימנו על הרוצח של דוד שלי. אותו דוד שנרצח במדי זית למענה", אמרה אתמול (ב') בכאב אורטל תמם, בראיון לתכניתנו 'לפני כולם'. "עבורנו ועבור משפחות שכולות רבות, הפצע נפתח שוב, הלב חזר לדמם בעוצמה, אך הפעם – הלוחצים על ההדק היו משלנו", הוסיפה.

תמם מדגישה כי המשפחה מעולם לא ביקשה להוריד את ההצגה מהבמות, אלא רק ש"אותה מדינה שעבורה דוד שלי נרצח, לא תהיה זו שמממנת את ההצגה הזו".

לדברי תמם, ועדת התמיכה של חיפה דווקא נוטה לאשר את הבקשה החריגה של התאטרון, אך העביר את תפוח האדמה הלוהט למשרד התרבות. לכן, "הכדור נמצא במגרשה של השרה מירי רגב. בידיה הכוח לתת או לא לתת. זו ההזדמנות שלה להראות שכשהמצב קריטי היא יודעת לחתוך לקבל הכרעה ולהגן עליה"

אירועי תמיכה בארגון טרור

כזכור, תאטרון אל מידאן התפרסם בשל תמיכתו בטרור. לאחר שהעלה את ההצגה "הזמן המקביל", אותו כתב המחבל דאקה, שרצח את דודה של תמם, התפרצה סערה סביב התאטרון.

בדו"ח "אלמגור" שפורסם בשנה שעברה הוזכר כינוס תמיכה שנערך באולם אל־מידאן ב–2009 בארגון "החזית העממית" בכסות של אירוע בחירות של הרשימה המשותפת של מפלגות רע"מ־תע"ל. ב־2012 נערך בתיאטרון כנס תמיכה בנשיא סוריה בשאר אסד. ב–2014, אחרי הצגת "הזמן המקביל" באולם בקלאנסווה, נאם סאמר עיסאווי, שהורשע במעורבות בפיגוע ירי לעבר ישראלים, נכלא, שוחרר ונכלא בשנית. התאטרון אירח גם כינוס נגד מתנדבים ערבים לצה"ל, בהשתתפות השייח ראאד סלאח וחבר הכנסת ג'מאל זחאלקה.

ממשרד התרבות והספורט נמסר: "ועדת התמיכות של מינהל התרבות פועלת כמתחייב על פי הנחיות החשב הכללי. אישור המינהל התקין עבור תיאטרון אלמידאן התקבל השנה באיחור רב מאד. אפשרות התמיכה בתיאטרון לשנת 2016 נבחנת בימים אלה על ידי הגורמים המקצועיים".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.