דף הבית > אקטואליה וחדשות > האם שוטרים תקפו והכו בטייזר אזרח תמים ללא כל הצדקה?

האם שוטרים תקפו והכו בטייזר אזרח תמים ללא כל הצדקה?

תושב ירושלים שפונה לבית החולים, טוען שבעת נסיעה על אופנוע, ניידת משטרה העיפה אותו מהכביש ושוטרים היכו אותו ללא סיבה. המשטרה: "נתחקר את האירוע ונפיק את הלקחים"

הפורץ החצוף נמלט ובהמשך אותר ונעצר. ניידת משטרה. ארכיון. צילום: פלאש 90
ניידת משטרה. ארכיון. צילום: פלאש 90

מטעם משרדו של עורך הדין איתמר בן גביר נמסר כי ביום חמישי האחרון יצא ידידיה מלכה בשעה אחת בלילה מאירוע חברתי בתל אביב, לביתו בירושלים כשהוא רכוב על קטנועו. לאחר מספר דקות נסיעה הגיחה מאחוריו ניידת משטרה והפעילה סירנה. מלכה שחשב כי השוטרים ממהרים לאירוע כלשהו זז מעט הצידה ואו אז סטתה הניידת לעברו, ניגחה אותו והוא הועף מהקטנוע אל הכביש.

מיד לאחר מכן, קפצו השוטרים על מלכה החלו להכותו, ירו עליו באקדח טייזר ואזקו אותו תוך שהוא צורח מכאבים, מתחנן שיעזבו אותו שכן לא עשה דבר ומבקש שיזמינו אמבולנס.

עו"ד איתמר בן גביר. צילום: יונתן זינדל פלאש 90
עו"ד איתמר בן גביר. צילום: יונתן זינדל פלאש 90

אלא שהשוטרים סרבו לבקשתו ורק לאחר שלקחו ממנו תעודת זהות וערכו בירור הבינו כי טעו בכתובת והזמינו למלכה אמבולנס שלקח אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים שם הוא מאושפז עם חבלות בגופו ושברים בידיו וצפוי לעבור ניתוח בימים הקרובים.

פרקליטו, עו"ד איתמר בן גביר מסר בתגובה לאירוע: "מדובר באירוע חמור ביותר בו שוטרים מתנהלים כאילו אנחנו במדינת עולם שלישי. אין שום הסבר ללינץ' שעושים שוטרים באזרח תמים שכולל ניגוח עם הניידת, מכות אלה וירי טייזר. גם אם הוא היה חשוד באיזו שהיא עבירה יש בתי משפט והליכים חוקיים שניתן לנקוט בהם ולא ניתן לבצע לינץ', קל וחומר כשכאמור מדובר באזרח תמים ומדובר בטעות בזיהוי. בימים אלו מתגבשת תביעת ענק נגד המשטרה".

בתגובה של משטרת ישראל ל-ynet על המקרה נמסר: "מבירור ראשוני עולה כי במהלך פעילות כנגד גנבי רכבים, זוהה רוכב האופנוע ועורר את חשדם של השוטרים. לאחר שכרזו לו לעצור, המשיך הנהג בנסיעה מהירה על הכביש תוך התעלמות מקריאותיהם. בשלב מסוים, לאחר שכוח משטרה נסע אחריו במטרה להאט את נסיעתו, רוכב האופנוע איבד שליטה, נפל לקרקע ונחבל".

"השוטרים, שחשבו תחילה כי מדובר בגנב רכב לאור התנהגותו על הכביש, השתמשו כנגדו בטייזר בעת מעצרו על מנת למנוע בריחתו. לאחר בדיקתו בשטח כשהוברר כי האופנוע שברשותו אינו גנוב, שוחרר לקבלת טיפול רפואי. בכוונת המשטרה לתחקר את האירוע ולהפיק ממנו את כל הלקחים הנדרשים".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א