האם סולן להקת 'פינק פלויד' לשעבר ישלם מחיר על קידום החרם נגד ישראל? התובע הכללי של מחוז נאסאו במדינת לונג איילנד פועל לביטול הופעה של הזמר רוג'ר ווטרס במרכז כנסים בבעלות המחוז, זאת בעקבות חוק שאושר באחרונה במחוז וקובע כי כל גוף מסחרי או אדם פרטי שיתמכו בתנועת החרם על ישראל יהיו מנועים מעשיית עסקים עם אנשי המחוז. כך פורסם היום (ג') בעיתון ה'ארץ'.

רוג'ר ווטרס בהופעה בקליפורניה, 2016. צילום: רויטרס
רוג'ר ווטרס בהופעה בקליפורניה, 2016. צילום: רויטרס

הזמר פעיל ה- BDS ביקש לאחרונה למנוע את הופעת להקת 'רדיוהד' בארץ וכעת,ייתכן שהופעה שלו עצמו תיאסר.  עורך דין מקומי, בשם הווארד ג'יי קופל פנה בשבוע שעבר למושל נאסאו כדי לקבל חוות דעת שתקבע האם הופעה של ווטרס בספטמבר הקרוב במרכז כנסים הממומן על ידי המחוז תהווה הפרה של החוק.  התובע הכללי של מחוז נאסאו, קארנל פוסקי, אישר כי הופעתו של ווטרס אכן תהיה עבירה על החוק ואמר כי הוא עצמו פועל לבטל אותה.

"אם יאפשרו לרוג'ר ווטרס להופיע, מנהלי הקולוסיאום יספקו לו במה להבעת עמדותיו בנוגע לתנועת החרם על ישראל", כתב פונסקי. ווטרס עצמו עדיין לא הגיב בנושא.

מחר תגיע להקת 'רדיוהד' להופעה בפארק הירקון בת"א. זוהי הפעם התשיעית שתופיע להקת הרוק בישראל, אך הפעם הראשונה בה היא נתונה תחת בלחצים לביטול ההופעה מצד ה-BDS. בראיון למגזין המוזיקה האמריקני "רולינג סטון" תקף סולן הלהקה, תום יורק, את יוזמי החרם ובראשם תומך החרם הנלהב רוג'ר ווטרס מ"פינק פלויד" ששיגר אל הלהקה עצומה עליה חתומים מעל 50 אמנים הקוראים לחרם על ישראל.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20