"שלום יהיה טוב לישראל". נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ
נשיא ארה"ב דונלד

 

בעקבות ההחלטה להכיר בירושלים כבירת ישראל – הפארק המרכזי החדש של קריית ים יקרא על שם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור, החליט הבוקר לקרוא לפארק החדש שיוקם במרכז העיר על שם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, וזאת לאות הוקרה על החלטתו ההיסטורית של הנשיא להכיר בירושלים כבירת ישראל. ולהעביר אליה את השגרירות האמריקנית.

"נשיא ארצות הברית נקט בצעד אמיץ מאין כמותו אשר כל קודמיו לא היו מוכנים לעשות ועלינו להוקיר לו על כך תודה. היא חלום שנושא בליבו כל יהודי והחלטתו של טראמפ נותנת לחלום הזה הכרה בינלאומית ברורה וחד משמעית", אמר והוסיף: "הפארק שאנו עמודים לקרוא על שמו של נשיא ארצות הברית עומד להיות הפארק האקולוגי הגדול והיפה ביותר באזור הצפון אשר בהקמתו משקיעה העירייה כארבעה מיליון שקלים. הפארק יתפרס על פני כשבעה דונם, יפעל בצמוד לפארק המדע שנמצא אף הוא במרכז העיר ובמרכזו הפלנטריום ענק אשר הוקם אף הוא בתרומה של נדבנית אמריקנית".

"טראמפ הוכיח שירושלים בליבו - אנחנו נוכיח שהוא בליבנו". ראש עיריית קרית ים דוד אבן צור. צילום: פלאש90
"טראמפ הוכיח שירושלים בליבו – אנחנו נוכיח שהוא בליבנו". ראש עיריית דוד אבן צור. צילום: פלאש90

 

המכרז להקמת הפארק נחתם השבוע, ובשבועות הקרובים יחלו העבודות להקמתו. הפארק יושלם בתוך ארבעה חודשים וראש עיריית קריית ים יבדוק אפשרות להזמין את נשיא ארצות הברית להגיע לטקס החנוכה. ראש עיריית קריית ים ציין כי הוא מאמין שבהחלטתו להוקיר את ההחלטה ההיסטורית הוא משקף את תחושותיהם של רב תושבי העיר והמדינה.

בעירייה מציינים כי העיר נמצאת בימים אלה בתנופת פיתוח ובניה חסרי תקדים והפארק החדש הוא חלק מתנופה זו אשר מטרתה לבסס את מעמדה של העיר כבירת החוף של הקריות. "דונלד טראמפ הוכיח לכל העולם שירושלים היא בליבו ואנחנו נוכיח לו בדרך זו שהוא בליבנו" אמר אבן צור. בימים הקרובים תובא החלטתו של ראש עיריית קריית ים לאישור במועצת העיר ובוועדת השמות העירונית ונראה שהיא תאושר שם פה אחד.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.