מזה למעלה משנתיים שהקרן הלאומית הפלסטינית, הכפופה לאש"פ, איננה מעבירה את התקציבים לארגון הטרור "החזית העממית", הארגון השני בגודלו בארגון.
הקרן נמקה את הפסקת התשלומים לארגון בקשיים כספיים אולם "החזית העממית" טוענת בתוקף כי מדובר בהנחיות מטעמו של אבו מאזן, שלוחץ על הארגון לחדול מפעילותו הצבאית ויותר מכך, נוקם בו בשל היחסים ההדוקים שבין "החזית" לחמא"ס ברצועת עזה.

אנשי "החזית" טוענים, כי אבו מאזן פועל בתיאום עם ישראל כדי להביא להפסקת פעילותם הצבאית במסגרת התיאום הביטחוני וכצעד של "ביזה פוליטית" וכי הוא חורג מסמכותו, שכן כספי הקרן הלאומית הפלסטינית הם "כספי העם הפלסטיני כולו". לטענתם, קיימת מערכת "חילופי מידע" קבועה בין הרשות לישראל, אודות המבנה הפיקודי של החזית וזהות מנהיגיה.
"החזית" תובעת את כספיה גם מתוקף העובדה כי היא הארגון השני בגודלו באש"פ, אחרי הפת"ח וכעת מצטרפים ארגוני הטרור ברצועת עזה, ובהם הג'יהאד האיסלאמי וסיעות חמושות אחרות לתביעתה של "החזית" לקבל את תקציביה באש"פ.

בשנים האחרונות החרימה "החזית העממית" את ישיבות הוועד הפועל של אש"פ תחת אבו מאזן והיחסים בין הצדדים הידרדרו עוד יותר כאשר החל ארגון הטרור לצדד בעמדותיה של חמא"ס גם בשאלת הפיוס הפלסטיני והתייצב מול אבו מאזן. ברצועת עזה נחשבת "החזית העממית" לאחד מעמודי התווך של חדר המבצעים המשותף לארגוני הטרור.
גורמים בפת"ח מעריכים, כי ייתכן ש"החזית העממית" תודיע בקרוב על פרישתה מאש"פ וממקורות שונים עולה, כי בכירים בוועדה המרכזית של פת"ח אינם שותפים למדיניותו של אבו מאזן נגד החזית.
"החזית העממית" מחרימה אמנם את הסכמי אוסלו אולם בכל זאת, כמו חמא"ס, השתתפה בבחירות למועצה המחוקקת בשנת 2006 וזכתה בשלושה מושבים.

בשנה שעברה נחשפה ע"י השב"כ תשתית רחבה מאוד של "החזית העממית" באזור רמאללה והיא שעמדה מאחורי רצח הנערה רינה שנרב, ז"ל, במעיין דני. בעקבות הפיגוע ערכה גם הרשות הפלסטינית מבצע מעצרים נרחב בקרב תאי הסטודנטים של החזית, בעיקר ובחזית מאשימים כי הסיוע המודיעיני שהגישה הרשות הפלסטינית לישראל הביא בין השאר, לחשיפת תא הטרור ואף למעצרה של ח'אלדה ג'ראר, מראשי החזית.
גורמים ברשות אמרו לסוכנות הידיעות הישראלית TPS, כי הרשות הופתעה מהיקף הפעילות של "גדודי אבו עלי מצטפא" באזור רמאללה.
עם חשיפת תאי הטרור ברמאללה התברר הקשר ההדוק שבין "החזית העממית" לארגוני ה BDS: סאמר ערביד, ראש חוליית הטרור היה מנהל כספים של מספר ארגוני BDS ובהם 'א-דמיר' ו"וועדות הסיוע החקלאיות", שמקבלות סיוע כספי רחב מצרפת. על החולייה פיקד מלמעלה עבד אלראזק פרג', שהיה קודמו של ערביד כמנהל הכספים בוועדות הסיוע והוא שאישר את הרצח. בשיר אלח'ירי, מראשי החזית גם הוא, קדם בעצמו לפרג' כאיש הכספים של וועדות הסיוע.

גם ח'אלדה ג'ראר, שהייתה הסגנית היו'ר ב'א-דמיר' ופעילה בארגון אחר, 'צאמידון' ופעלה לחטיפת חיילים, נעצרה בשל חברותה בחוליית הטרור. ג'ראר פעלה תחת ראש החזית העממית, אחמד סעדאת, שפיקד על רצח רחבעם זאבי. בתו של סעדאת, צמוד, היא פעילה ב'א-דמיר'

ברוך ידיד TPS

ברוך ידיד TPS


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.