נתניהו התאמץ מאד כדי שעוצמה יהודית תהיה חלק מהאיחוד בימין כי הוא יודע שהמפלגה הקטנה, עם גרעין בוחרים קשה ונאמן(לפחות 2 מנדטים שמצביעים בכל מקרה למפלגה), עשויה להיות לשון המאזניים בבחירות האלה.  אם עוצמה יהודית תעבור את אחוז החסימה מפת הגושים(שכרגע לאחר עריקת ליברמן מצביעה על יתרון לגוש השמאל) עשויה להשתנות לחלוטין.

ראשי עוצמה יהודית. עשוים להריע את הכף לטובת הימין. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

אומנם אין הסתברות שליברמן ישב יחד עם המפלגות הערביות ומרץ, אך לאור הסכם העודפים והדיווחים על התחייבות ליברמן להמליץ  לנשיא על גנץ, ברור לעין שליברמן וכחול לבן כרתו ברית במטרה להפיל את נתניהו. קיימת הסתברות לא קטנה שגורמים בימין הרך, יערקו למחנה השמאל שיעטה על עצמו מסכה של "מרכז" ובכך יכשיר את עריקת גורמי הימין הרך בעיני דעת הקהל.

ארבעה מנדטים למפלגת עוצמה יהודית יכולים להביא למצב שלימין יהיו 61 ח"כים גם בלי ליברמן.

ליברמן. ערק לשמאל. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 

 

בסקר שפרסמנו בדף הפייסבוק של ערוץ 20 השתתפו מעל 2100 אנשים.

תוצאות הסקר:

56 אחוזים מהגולשים מאמינים כי עוצמה יהודית תעבור את אחוז החסימה ו44 אחוזים חושבים שלא תעבור.

 

תגובות הגולשים:

הגולש רונל יפרח כתב: "מי שאומר שלא יעברו אין לו כוונה לשינוי. אין לו שום רצון למציאות אחרת. מי שאומר שהם לא יעברו אין לו שום תקווה. אין בו אמונה לתקופות יפות וטובות יותר". הגולשת שירה אורן כתבה:"זו כבר לא שאלה. לגמרי כן. מספיק להציץ בדפים של אילת שקד וחברייה ולראות כמה עברו מהם לעוצמה…". הגולש יונתן בן ארוש העריך שלא יעברו וכתב: "לא עברו אף פעם וגם לא יעברו הפעם וחבל.בנט ושקד יכלו להציע לבן גביר מקום טוב יותר". הגולש דור טלמון הגיב:"אם אנשים יפסיקו לפחד ולתת לתקשורת להרתיע אותנו או לסקרים שמשרתים בעיקר את השמאל הקיצוני אז המצב יהיה לא פשוט אבל אם עשירית אחוז מהאנשים שתומכים בעוצמה יהודית הן בדרך והן בערכים אז ללא צל של ספק הם יהיו הפתעת הבחירות ויעברו בגדול . תפסיקו עם הפחד והחשש ותצביעו לעוצמה יהודית אחרת כל מה שישאר לנו זה שוב לשבת בבית לנשוך שפתיים ולהתלונן ומידי פעם גם להעלות פוסט לפייסבוק להוציא את התסכול". 

 אלדר ממן

אלדר ממן