23:51 20/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > האם מכללת קווים תפתח את שעריה?

האם מכללת קווים תפתח את שעריה?

מכללת קווים שלחה לתלמידיה הודעה כי המכללה נמצאת בחובות, הסטודנטים נמצאים בחוסר ידיעה לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה

בעוד כחודש אמורה להיפתח במכללת קווים שנת הלימודים החדשה אך המכללה נמצאת בחובות, העובדים לא קבלו את הכסף ואף הסטודנטים קבלו מייל שמותיר אותם בחוסר ידיעה לגבי שנת הלימודים החדשה וללא הכסף ששילמו..

דברנו עם מור ביטון, סטודנטית שהייתה אמורה ללמוד במכללה עיצוב אופנה בסניף ראשל"צ, וגילתה שהלימודים לא יתחילו. למור נראה תמוה כי חודש לפני תחילת הלימודים היא עוד לא קבלה מערכת שעות או מייל לקראת פתיחת שנת הלימודים, וכאשר בדקה בתיבת הדואר האלקטורוני שלה גילתה מכתב מה- 05/09 שאומר כי העובדים הגישו בקשה לפירוק חברת "קווים". הבקשה הוגשה על רקע חובות שהצטברו כלפי עובדים. במכתב אף לא נכתב האם יש סיכוי ששנת הלימודים תפתח בכל זאת.

מור שלמה עד עכשיו עשרת אלפים שקלים, חלק מכספי הפקדון וחלק מכסף אישי.

אתם בקשר הסטודנטים בינכם לבין עצמכם? מנסים להתאגד? 

"כן, פתחנו קבוצת פייסבוק של התאגדות סטודנטים ובנוסף אנחנו מדברים באופן רציף בוואטסאפ. אנו חושבים על הגשת תביעה ייצוגית."

מתי בעצם ידעת שהכסף ששלמת הלך לפח?

"בעצם כשקראתי את המייל הזה, שבעצם רומז שבית הספר הולך לקראת פירוק וככל הנראה גם פשיטת רגל. "

הצלחתם ליצור קשר עם מישהו מההנהלה?

"לא, הסניפים מנותקים, מערכת הטלפוניה מנותקת, הסניפים סגורים ונעולים ואין עם מי לדבר."

מכללת קווים היא לא המכללה הראשונה שעומדת בפני פירוק: המכללה זה עסק לכל דבר, עם הכנסות, הוצאות וסיכונים. זה לא מוסד פיננסי שיש רגולטור שמפקח עליו, בודק את הלימות ההון שלו והתזרימים מול ההתחייבויות. והקריאה היא בעצם לתלמידים, כאשר מבקשים מכם לשלם סכום גדול בהתחלה, בכל עסק, זו נורה אדומה. הסטודנטים העידו כי בקשו מהם לשלם כמה שיותר כסף בהתחלה.

חשוב לציין שיש מכללות אחרות שלא מתוקצבות ולא מפוקחות ועדיין מצבן הכלכלי יותר טוב וזה לא מחייב שזהו מצבה של כל מכללה. המדינה יכולה לתת רשיון עבור מוסד שבא ללמד תלמידים מקצוע אך כרגע הרשיון שיש למכללות הוא רשיון עסק.

תגובת מכללת קווים:

"נוכח קשיים תזרימיים אליהם נקלעה המכללה בעת האחרונה, היא פעלה לאיתור שותפים אסטרטגיים שיוכלו לסייע לייצב את מצבה ולהבטיח את המשכיות הלימודים של תלמידיה, במסלולים השונים. בחודשים האחרונים נוהל מו"מ בשלבים מתקדמים למיזוג עם רשת מכללות גדולה בישראל אך לצערנו המהלך לא צלח. מרגע שנודע להנהלת המכללה כי קיים חשש ממשי לגבי המשך הפעילות ההרשמה הופסקה. טובתם של התלמידים והעובדים היא בראש מעייניה של ההנהלה."

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

חיים כץ 19.10

שר הרווחה: "פרטי ההסכם עם הנכים עדיין לא הגיעו אלי"

שר העבודה והרווחה חיים כץ בראיון "להיום הזה" מבטיח כי העלאת קצבת הזקנה תעלה את כל האזרחים הוותיקים מעל קו העוני וגם: מתי יחל יישומו של ההסכם להעלאת קצבת הנכות?