יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

האם מינוי מאמן לנבחרת הלאומית בכדורגל יידחה שוב? התשובה תלויה בעתידו של עופר עיני. הבחירות להנהלת ההתאחדות לכדורגל ולעומד בראשה ייערכו בחודש אוגוסט השנה וכולם ממתינים להחלטה של עיני האם בכוונתו להתמודד לקדנציה שנייה. עיני שהודיע לפני מספר חודשים כי יודיע רשמית על החלטתו בחודש ינואר 2018 עדיין לא קיבל החלטה סופית והוא אמור להודיע בסוף החודש מה ההחלטה.

יו״ר ההתאחדות לא אהב את העובדה שאורן חסון, חברו הקרוב ביותר, עזב את תפקידו כיו״ר מנהלת הליגות. עיני וחסון חברים טובים מזה שנים, דבר שעזר לעיני לעבוד בשיתוף פעולה מצוין עם המנהלת. העזיבה של חסון מול האכזבה של עיני שבעלי הקבוצות מתנגדים לרפורמה הגדולה שהוא רצה לעשות בהתאחדות, גורמת לו להעדיף לא להתמודד שוב, אולם אלה התומכים בעיני אומרים כי יש חשיבות גדולה שעיני ימשיך מכיוון שיש מספר פרויקטים חשובים שנמצאים בתהליך ורק הוא יכול להוביל אותם בהצלחה.

סיבה נוספת שעיני ממתין עם ההחלטה היא סוגיית המועמדים והתמיכה בו. עיני רוצה כמו בבחירות הקודמות שתהיה רשימה אחת של מרכזי הפועל ומכבי כדי שהתמיכה בו תהיה משמעותית ובעצם בחירה של פה אחד.

אבי לוזון. פלאש 90
איש המפתח לבחירת היו"ר הבא. אבי לוזון. פלאש 90

 

מאחורי הקלעים מתקיימות פגישות בין נציגי הפועל ומכבי כדי להגיע להסכמות על רשימה משותפת ומועמדותו של עיני. המפתח לרשימה משותפת והצגת מועמדותו של עיני נמצא אצל אבי לוזון, קודמו של עיני בתפקיד. במרכז מכבי מנסים להגיע להבנות עם לוזון במטרה שהוא יתמוך במהלך. לוזון וחברים נוספים במכבי העלו את מועמדותו של בן ציון סלמן שהבהיר להם כי יתמודד רק אם עיני לא יתמודד. בינתיים גם אלונה ברקת נכנסה לתמונה כדי לשכנע את לוזון לתמוך בעיני ולרוץ שוב ברשימה משותפת. לוזון עדיין לא השיב ועיני עדיין לא החליט.

בינתיים, במקביל להחלטה של עיני להקים ועדה מיוחדת לבחון מה הנבחרת הלאומית צריכה ואיזה סוג של מאמן כדי להגיע להצלחות, עיני שוקל לא להחליט על המאמן הלאומי הבא אם הוא יחליט לא להתמודד. הנבחרת הלאומית אמורה להתחיל במשחקים רשמיים רק בספטמבר, עיני בדעה שאם הוא יעזוב באוגוסט אין טעם לבחור מאמן. בכל מקרה עיני החליט בעקבות הקמת הוועדה למנות מאמן רק באפריל, עכשיו השאלה הגדולה היא האם עיני יתמודד בכלל ואם לא האם ייתן למחליפו לקבל את ההחלטה על המאמן הבא.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20