4:15 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > האם מגיע לפרופסור שולמן לקבל את פרס ישראל?

האם מגיע לפרופסור שולמן לקבל את פרס ישראל?

האם מגיע לאיש הזה פרס ישראל על סך 75 אלף ש"ח? האין זו בושה וכלימה, יריקה בפרצופם של חיילי צה"ל וכל עם ישראל?

בתדהמה קראתי כי פרופסור שולמן עומד לקבל ביום עצמאות הקרוב את פרס ישראל על סך 75 אלף ש"ח. מדוע?
פרופסור שולמן יחד עם חבריו, אנשי השמאל הקיצוני וביניהם גיא בוטביה (שהמשטרה ממליצה להעמיד לדין בעקבות תחקיר עובדה בערוץ 2) הלכו והתגרו בחיילי צה"ל בשנת 2013, תוך שהם מאיימים על החיילים שהם עלולים להגיע לבית הדין הבינלאומי בהאג. ברוב חוצפתם הגישו לאחר מכן תביעה אזרחית בבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה לפצות אותם על הפגיעה המילולית והפיזית כלפיהם מצד החיילים.

דוד שולמן. צילום: צחי לרנר
דוד שולמן. צילום: צחי לרנר

לפני ימים אחדים דחתה השופטת פיינשטיין את תביעתם המחוצפת ופסקה כי התגרותם המילולית המוקדמת של התובעים גררה את התגובה העצבנית של החיילים.

בפסק הדין צויין כי אחד התובעים, "כנראה שולמן עצמו, צילם את האירוע תוך כדי אמירה לחייל: אתה לא רוצה שזה יתועד, אתה רוצה להגיע לבית המשפט בהאג? תאמין לי יש סיכוי שתגיע".
אז אני שואלת אתכם האם מגיע לאיש הזה פרס ישראל על סך 75 אלף ש"ח? האין זו בושה וכלימה, יריקה בפרצופם של חיילי צה"ל וכל עם ישראל? פשוט ביזיון. הכסף הזה מגיע לאגודה למען החייל ולא למשפיל החיילים.

בזמנו, כשהחליטו לתת את פרס ישראל לפרופסור לייבוביץ, יצחק רבין ז"ל הודיע שהוא יחרים את הטקס וזאת בשל העובדה שאותו איש השפיל את חיילי צה"ל בכינויי גנאי. לבסוף אילצו את פרופסור לייבוביץ לוותר על הפרס.
ואני שואלת: האם על מעשיו הנפשעים של שולמן יש לתת לו את 'פרס ישראל'? אם התשובה חיובית, הרי שזו תעודת עניות לראש הממשלה ולכל חברי הכנסת של הליכוד.

חמדה כהן-אור

חמדה כהן-אור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?