פרסום ראשון: יצחק , נהג המשאית עליו פירסמה מונולוג בתוכניתה, הגיש נגדה ונגד '' תביעה על סך 500,000 שקל: "במשך כארבע דקות אהריש השתמשה בי כבובה לקידום האג'נדה שלה, תוך סילוף המציאות", נכתב בכתב התביעה.

 

מדובר על תביעת לשון הרע שראשיתה באירוע במסגרתו חסמו את רחוב 'שוקן' בתל אביב במחאה על כלפי נשים, כחלק מיום המחאה שהתקיים ברחבי הארץ.

בהפגנה, שהתקיימה סמוך למערכת עיתון '', התגלע עימות בין החוסמים עובדי העיתון ובין אחד הנהגים שנחסמו, יצחק (איציק) יזדי. בעקבות תיעוד שפורסם מהעימות, פתחה מגישת הטלוויזיה לוסי אהריש את תכניתה היומית ב'רשת' במתקפה אישית חריפה על יזדי.

יזדי נ' אהריש. אישור הגשת התביעה

יזדי הגיש היום (שלישי) בבית משפט השלום בתל אביב, באמצעות עו"ד עדי בן-חור, את כתב התביעה נגד אהריש ו'רשת' ובו דרישה להסרת הדברים של אהריש מדפי האתר שלה ושל הערוץ, התנצלות כלפיו וכן פיצוי על סך חצי מליון ש"ח. זאת לאחר שמכתב התראה לפני תביעה ששלח בעניין נענה בסירוב מצד אהריש ו'רשת'.

"מרשי נפגע עמוקות מההתנהגות של אהריש, שדאגה להציגו באופן חד-ממדי, כאדם שאחראי לרצח 390 נשים משנת 2001", נכתב בכתב התביעה בעקבות הקטע ששידרה אהריש בתכנית היומית אותה היא מגישה, 'שיחת היום'.

לטענתו, "בתכנית לא היה כל ציון למטח הקללות ש"זכה" לו מרשי עם בקשתו מהמפגינים לזוז". כמו כן הוא כותב: "בשום מקום בתכנית ו/או בדבריה של אהריש לא ניתן ציון לעובדה כי החסימה הייתה חסימה בלתי חוקית, שנעשתה שלא כדין, וכי מרשי ביקש מהמפגינים והמפגינות בצורה מנומסת, לא פעם ולא פעמיים, לזוז כדי לאפשר לו להגיע ליעדו".

 

 

שיחת היום

"טפו עלייך יא בת זונה" – זה מה שהיה חשוב לאחד הנהגים לצרוח כשחסמו לו את הדרך לכמה דקות."טפו עלייך יא בת זונה" – זה מה שהיה לו חשוב להגיד לנשים שירדו להביע סולידריות עם 24 נשים שנרצחו בדם קר בשנה האחרונה.לוסי במונולוג על הנהגים המקללים וחברי הכנסת שיורקים בפניהם של נשיםשיחת היום עם לוסי אהריש ימים ראשון-חמישי בשעה 17:15לוסי אהריש Lucy Aharish

פורסם על ידי ‏רשת‏ ב- יום שלישי, 4 בדצמבר 2018

 

"חמור מכך", ממשיך עו"ד בן-חור, "בדבריה קשרה אהריש את מרשי לכל מקרה אלימות ורצח שהתבצע כנגד נשים, באשר הן נשים, כאילו מדובר באדם שבחר להגיע לזירת עימות, מבלי להציג את המלל הדוחה שהופנה כנגדו". בן-חור מתייחס לאמירתה של אהריש כי "מה שהגבר הזה עשה זה הסימפטום של מה שרע כאן".

מתוך כתב התביעה שהגיש עו"ד בשם יזדי

 

בהמשך מתוארים מספר נימוקים נוספים לדרישת הפיצוי. לפי יזדי, "אהריש כלל לא טרחה לפנות על מנת לקבל את גרסתו לאירועים או לתת לו את זכות התגובה להוצאת הדיבה הבלתי פוסקת מצדה". כמו כן, פעולת סילוף המציאות והמסגור המציג חלקי אמת שיצרו שקר מוחלט המשיכה לאורך כל הקטע", טוען עו"ד בן חור בשם יזדי.

מרשת 13 נמסר בתגובה: "המונולוג של לוסי בתכנית 'שיחת היום' הינו הבעת דעה לגיטימית המוגנת על פי החוק במדינה דמוקרטית. מדובר בנושא ציבורי ראשון במעלה. חשיבות ההפגנה בתגובה לאלימות הגואה נגד נשים בחברה הישראלית הינה עצומה".

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.