אנגלה מרקל מודיעה על כשלון המשא ומתן להקמת קואליציה. 20 נובמבר 2017. צילום: רויטרס
אנגלה מוסרת הודעה על כשילון המגעים. צילום: רויטרס

קנצלרית אנגלה מרקל אמרה אמש (ראשון) כי מאמציה להקים קואליציה נכשלו. כך דווח בסוכנות הידיעות 'רויטרס'. לפי הדיווח ב'רויטרס' – הכשלון עלול להוביל את למערכת בחירות נוספת.

היום תדווח הקנצלרית לנשיא גרמניה על התפוצצות המגעים. המשבר הפוליטי מהווה תקדים בגרמניה שלאחר מלחמת העולם השנייה, כאשר מרקל ניצבת בפני האופציה להקים ממשלת מיעוט או לוותר על הקמת קואליציה ולאפשר לנשיא המדינה להכריז על בחירות.

הקרע במשא ומתן אירע לאחר שהמפלגה הדמוקרטית החופשית בהנהגת , החליטה לפרוש מהמגעים לאחר ארבעה שבועות של דיונים – בגלל מחלוקת על נושאי מפתח.

מרקל אמר אתמול כי "זהו יום של הרהורים על כיצד תמשיך גרמניה הלאה". עוד הוסיפה הקנצלרית: "אעשה הכל להבטיח שגרמניה תנוהל כראוי בשבועות הקשים הצפויים".

 שליטתה של מרקל בקואליציה המשמשת כקנצלרית גרמניה ב-12 השנים האחרונות התאפיינה ביציבות רבה עד למערכת הבחירות בספטמבר האחרון, שהביאה להיחלשותה של המפלגה הנוצרית-דמוקרטית בראשותה -ולקשיים בהקמת קואליציה.

לפי 'רויטרס', סוגיית המהגרים היוותה את החלק העיקר במחלוקת בין הצדדים, מפלגת "הירוקים" מסרבת לקבוע מכסה שנתית על מספר המהגרים שיקלטו במדינה מדי שנה, בעוד שמפלגתה של מרקל מתעקשת להטיל מגבלות על זרמי המהגרים הנכנסים למדינה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.