אז שאלת השאלות, האם כדאי לקנות מסך מקרן?

לאחר רכישת המקרן לא נגמרת העבודה. למקרנים יש אביזרים נלווים שמסייעים למקרן לבצע את כל האיכויות שלו על הצד הטוב ביותר. מבלי מסך ההקרנה הביצועים של המקרנים יורדים באופן משמעותי וניכרים לעין. האם כדאי לקנות מסך מקרן? כמה זה עולה לי? איזה דגם הכי נכון עבורי?

האם אני חייב במסך הקרנה?

התשובה היא לא. תמיד נוכל למצוא כאלה שמוכנים להתפשר על איכות השידור ויקרינו את המשדר על גבי קיר לבן וחלק. אם השקעתם כל כך הרבה כסף במקרן איכותי, ההשקעה מתבזבזת כאשר אתם מתפשרים על איכות מסך ההקרנה שהוא חלק בלתי נפרד מאיכות המקרן. מסך ההקרנה מיועד לכל אלו שמחפשים את תשומת לב הקהל, אלו שנדרשים להתנייד עם מסכי ההקרנה ולהציג את עבודתם או המופע שלהם בעזרת מסך ההקרנה.

איזה סוג של מסך מקרן מתאים לי?

למסכי ההקרנה יש מספר סוגים, חלקם מוכרים לקהל וחלקם פחות. לפניכם הרשימה:

מסך הקרנה חצובהמסך מאוד קל, מסך מתנייד ממקום למקום בלי הרבה מאמץ. המסך כשמו כן הוא, הוא מתאים לחצובה, במרכזה של הקופסא הקשיחה העוטפת את המסך קיים חיבור לחצובה. המסך הזה מיועד לאנשים שמקום עבודתם לא קבוע ונדרשים בכל פעם להציג משהו על גבי מסך ההקרנה. המסך קל מאוד לפירוק ובנייה. למסך יש מגוון גדלים, הגדול מביניהם עומד על שלושה מטרים. רצוי לרכוש נרתיק סחיבה עם רכישת המוצר בכדי שהמעבר ממקום למקום יהיה חלק ונעים יותר.

מסך למקרן חשמלימסך המופעל בעזרת מנוע סינכרוני או טובולרי. רצוי לרכוש את המסכים ובדגש על מסך זה ממקום המתמחה בתחום הזה. מסך ההקרנה עובד על שלט, המסכים בעלי מימדים גדולים, 3.5 מטר ומעלה. את המסכים הגדולים מומלץ לרכוש עם מנוע טובולרי. המנוע הטובולרי חזק יותר מהמנוע השני. מסך ההקרנה החשמלי הוא מבין המסכים היותר יקרים אך שימושיו רבים, תוכלו בכל זמן נתון בזמן פריסה המסך לעצור את המסך לפי הגודל שתרצו.

מסך הקרנה קבוע בקירמסך ההקרנה הקבוע, כשמו כן הוא. מסך זה תמיד יהיה פתוח, אין אפשרות לגלול את המסך. היתרון המשמעותי של מסך זה הוא המתיחה המיוחדת של הבד. מסכים אלו מגיעים במגוון גדלים אך לרוב יהיו בעלי מימדים גדולים. תוכלו למצוא מסכים כאלה בחדרי קולנוע ביתיים. המסך הוא יקר בשל איכותו הגבוהה והעמידות שלו.

מסך הקרנה HD – מסכים רחבים לרוב, בדרך כלל הם יהיו חשמליים. רצוי לבדוק בזמן הרכישה שהמסך עובר בצורה ברורה בין גדלים שונים (1:1 או 3:4 או 16:9 וכו'…) בזמן ההפעלה שימו לב שהמרווח השחור בחלקו העליון של המסך הוא תקין וכך זה אמור להיות. המסך מיועד לסרטים וסרטונים מאיכות גבוהה אך ניתן גם לשימושים אחרים.

מסך הקרנה מתקפל – מסך זה מיועד לאירועים רבי משתתפים, המסך גדול במיוחד, הגודל הנפוץ ביותר של מסכים אלו עומד על 4 מטרים. המסך לא פשוט לפירוק והרכבה, לכן בזמן הקנייה בקשו הסבר מפורט מהמוכר בחנות ואם אתם לבד השתמשו בחוברת ההפעלה. המסך הוא יקר ומשמש בעיקר לאנשי מקצוע המופיעים מול 150-200 איש. בשל משקלו וגודלו, המסך מגיע עם ארגז על גלגלים (המשקל נע בין 15 קילוגרם ועד 40 קילוגרם). המסך יכול להגיע עד לגודל של 8 מטרים! המחירים עומדים על אלפי שקלים ועד כמעט לעשרת אלפים שקל, המחיר משתנה בהתאם לגודל, לאיכות ולחברה המייצרת את המוצר.

מסך הקרנה ידניהמסך הוותיק ביותר מבין כולם. המסך נמצא תלוי או על חצובה או על קיר או תקרה. המסך הידני הוא הפשוט ביותר וגם הזול ביותר מקרב המקרנים. אופן הגלילה שלו הוא ידני, יש מסכים שנגללים בעזרת קפיץ כמו כן. המסכים האלו שנסגרים בעזרת טריקה הם לרוב יהיו בעלי בלאי גבוה יותר. את מסך ההקרנה הידני נפגוש בעיקר בבתי ספר ומקומות מוסדיים.

מסך הקרנה מתוח – המסך הוא מסך חשמלי, למסך יש מערכת מיוחדת של רצועות המותחות את המסך משני צדדיו.

לרוב המסכים האלו יגיעו במימדים גדולים, היתרון המשמעותי של סוג זה של המסכים הוא שאין את הגלים על המסך והשידור יהיה חלק ממש כמו על מסך הפלזמה. המחירים למסכים אלו משתנים בהתאם לגודל, איכות ושם המותג. המחירים נעים בטווח של 4,500 שקלים ועד 10,000 שקלים.

האם מחיר מסך ההקרנה משתלם לי לאחר קניית מקרן?

עם שמירה נכונה על מסך ההקרנה והמקרן עצמו, ההשקעה אותה תעשו תהיה השקעה לטווח הארוך. בלאי המוצרים בתחום זה נמוך. אם אתם בעלי עסק כמובן שתצטרכו לקנות מסך הקרנה, אסור לכם להראות לא מקצועיים בעיני הלקוחות. מסך ההקרנה והמקרן משדרים יוקרתיות. אף לקוח לא רוצה להגיע למקום ספציפי כדי לראות משחק לדוגמא ולהיתקל במקום שלא יכול לאפשר לו לראות את המשחק בצורה הרצויה. אם מדובר על שימוש ביתי, תמיד תוכלו להיעזר בקיר לבן, אבל חבל על הכסף שהשקעתם במקרן איכותי אם אתם לא מנצלים אותו.

איפה ניתן לקנות מסך הקרנה?

את מסך ההקרנה יש לרכוש ממקום המתמחה במוצרי סאונד הגברה והקרנה. למוצרים אלו יש הרבה זיופים בשוק, בדקו שאתם רוכשים מוצר איכותי. המסכים האלו הם לא סתם דף לבן, לכל מסך יש חומר שונה המאפשר לו לשדרג את חוויות הצפייה, במיוחד אם מדובר על הקרנה במקומות מוארים. בדקו שלמסך ההקרנה אותו רכשתם יש את כל מה שנדרש לו, אם מדובר במסך הקרנה חשמלי, אז בדקו שיש שלט, אפשרויות תלייה שונות, חוברת הפעלה וכאלה… חשוב מאוד להתייעץ עם המוכר בזמן בחירת המוצר, הדגישו מהו דגם המקרן אותו רכשתם וכך המוכר יתאים לכם את מסך ההקרנה שישרת אתכם על הצד הטוב ביותר.

לסיכום

עולם מסכי ההקרנה הוא עולם בפני עצמו, למסך ההקרנה יש חשיבות רבה. בחירת המסך לא פחות חשובה מבחירת דגם המקרן בין אם מדובר במקרן רגיל או מקרן נייד. כמו כן, אתם לא חייבים לרכוש מסך הקרנה, מדובר על מוצר נלווה שמשרת את המוצר המרכזי. חשוב להדגיש, אם רכשתם מסך הקרנה איכותי ולא רכשתם מסך בכלל או מסך שמתאים לו, אופן ההקרנה יהיה פחות איכותי, המקרן לא יעשה את הביצועים המקסימלים שלו. למסכי ההקרנה יש דגמים שונים, מסך הקרנה חשמלי, מסך הקרנה חצובה, מסך הקרנה HD, מסך הקרנה ידני וכו'… המסכים הנמכרים ביותר כיום הם המסכים החשמליים, למסכים אלו יש יתרונות רבים, המסכים לרוב נמצאים מקובעים למקום אחד. הם פחות ניידים משאר המסכים אך הם לרוב יהיו מסכים גדולים בעלי מנוע טובולרי שיכולים להתפרש לפי הגודל אותו בחרתם. זה אומר שהמסך מתאים לשימושים שונים ולקהלים שונים.

אם מדובר על מקומות הומי אדם אז הבחירה במסך החשמלי היא הנכונה ביותר. המסכים האלו מגיעים לגדלים של כמה מטרים, 3.5 מטר ומעלה. יש לנו גם את המסכים הידניים שהם גם נמכרים אך פחות מהמסכים החשמליים. המסכים האלו הם הותיקים ביותר בתחום, לרוב נמצא אותו בבתי ספר ומקומות מוסדיים. אם בחרתם לרכוש מסך הקרנה ידני, שימו לב שהמסכים הנטרקים הם בעלי בלאי גבוהה יותר. מחיר מסך ההקרנה משתלם לאופן השירות שלו. למוצרים אלו עם יחס נכון יש אורך חיים ממושך. כדי לוודא שאנחנו עושים את הבחירה הנכונה, רכשו את המוצר ממקום המתמחה במוצרי סאונד הגברה והקרנה. מקום שיכול להעניק לכם ליווי מקצועי, ידע ועזרה בבחירת הדגם המתאים למקרן אותו רכשתם. הימנעו מקניה לא אחראית, קיימים הרבה זיופים וחיקויים בתחום הזה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20