כבכל מוצאי שבת, הפגינו פעילי שמאל אמש מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי במחאה על בהתנהלותו בתיקי . המוחים, שמקיימים את ההפגנות בניגוד לחוק, מניפים שלטים הקוראים "מנדלבליט הטייח – לא נשכח ולא נסלח" ו-"גם חבר וגם חוקר – מנדלבליט תתפטר". הטענה לסחבת בתיקים היא גם הטענה המונחת במרכז השיח התקשורתי.

אולם האם יש יש בסיס לטענה לפיה היועץ המשפטי לממשלה מורח אותנו? מעניינת שמפרסם נחמיה גרשוני איילהו באתר 'מידה', של מעל 45 חקירות אישי ציבור, מלמדת כי לביקורת על מנדלבליט אין יסוד. בין פתיחת נגד אישי ציבור ועד להגשת כתב אישום עוברים בממוצע קרוב ל-3 שנים, בעוד משך חקירת נתניהו בתיקים 1000 ו-2000 עומד על 9 חודשים עד כה.

מתוך 'היום הזה', א'-ה' ב-23:00

עוד עולה מהבדיקה, כי ממוצע משך החקירה הגלויה במשטרה נגד אישי ציבור עומד על 16 וחצי חודשים. בין הסיבות לאריכות החקירות: חיקורי-דין בחו"ל ונחקרים שבוחרים בזכות השתיקה. חקירתו של המנוח אריאל שרון, למשל, בפרשת "סיריל קרן" נמשכה 135 חודשים. חקירתו של בנו, ח"כ לשעבר עומרי שרון, במסגרת בפרשת "עמותות הקש" נמשכה כ-49 חודשים. חקירתו של אביגדור ליברמן בתיק הראשון ארכה 89 חודשים. נגד השר לשעבר בניזרי, הוגש כתב אישום בתום 41 חודשי חקירה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.