21:45 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > תרבות > האם יו"ש תצורף לחגיגות שחרור ירושלים?

האם יו"ש תצורף לחגיגות שחרור ירושלים?

שרת התרבות קראה לשלב חגיגות לציון שחרור יהודה ושומרון במסגרת חגיגות ה-50 לשחרור ירושלים

מדינת ישראל תציין השנה את שנת ה-50 למלחמת ששת הימים, שחרור ירושלים ושטחי יהודה ושומרון. האחראית על טקסי החגיגות לציון איחוד ירושלים היא שרת התרבות ויו"ר ועדת הסמלים והטקסים, מירי רגב.

רגב. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
רגב. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

היום התפרסם בגל"צ כי בדיון שהתקיים בשבוע שעבר אודות המסגרת התקציבית לאירועים, הודיעה השרה רגב על כוונותיה לצרף לחגיגות איחוד ירושלים גם חגיגות לציון שחרור שטחי יהודה ושומרון ותחילת ההתיישבות בהם.

במשרד התרבות מבהירים כי "התקציב שמשרדי הממשלה יעמידו לאירועי ה-50 לירושלים ינותבו לביצוע תכנית עבודה שתאושר בוועדת הסמלים והטקסים בראשות השרה מירי רגב. עם זאת, לצד אירועי ה-50 לאיחוד ירושלים, השרה רואה חשיבות גדולה לציין באופן חגיגי את אירועי ה-50 לשחרור יהודה ושומרון. המקורות התקציביים לאירועים אלה, ידונו בנפרד ולא יבואו על חשבון התקציבים שיועברו על ידי משרדי הממשלה השונים לאירועי ה-50 לירושלים".

מלחמת ששת הימים הסתיימה ב-10 ביוני 1967 בניצחון גדול. גבולות הארץ הורחבו, מפת הארץ גדלה והכילה מעתה את הגולן, סיני, יהודה ושומרון וירושלים השלמה.

בכ"ח באייר תשכ"ז צה"ל שחרר את הכותל המערבי לאחר 19 שנות ניתוק של עם ישראל ממנו, על ידי הצנחנים שפרצו דרך שער האריות.

יום לאחר מכן הגיעו הרמטכ"ל דאז משה דיין והרב שלמה גורן ושחררו את מערת המכפלה ללא כל התנגדות ערבית. מאז חודש היישוב היהודי בחברון, הנמצאת בשטחי יהודה וב-1974 הוקמה סבסטיה כתחילת חידוש היישוב היהודי בשומרון.

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המירוץ. שילוב בין תחרותיות לרעות. צילום: רונן בוידק

"האירוע משקף במדויק את ערכיו של רפנאל"

ביום שישי הקרוב יתקיים מירוץ הניווט השנתי ה-8 לזכרו של סמ"ר רפנאל מוסקל הי"ד שנפל במלחמת לבנון השנייה. המארגנים: "האירוע משקף את אישיותו של רפנאל מתוך תקווה להנציח את ערכיו"