ברוך ידיד/TPS

גורמי ביטחון ברמאללה עסוקים בשעות האחרונות בהזמת השמועות ובעיקר בחקירה אודות המקורות להן אבל הערב כבר הופצה שמועה נוספת, לפיה לקה ראש המודיעין הפלסטיני, מאג'ד פרג', בשבץ מוחי ואיבד את יכולת הדיבור.

גורם ביטחוני פלסטיני אומר לסוכנות הידיעות הישראלית TPS, כי תופעה זו נמשכת כבר מספר שבועות ובמסגרתה מפיצה חמא"ס, באמצעות קבוצות וואצאפ ופייסבוק, שכפי הנראה פועלות באופן מאורגן תחת מפקדותיה ברצועה, שמועות רבות שנועדו ליצור מבוכה ובהלה ברשות. חלק גדול מהמידע הכוזב נועד להשחיר את צמרת הביטחון והפת"ח.

כיוון נוסף של חקירה מצביע על קבוצות שפועלות מחו"ל ובהן גם פעילי פת'ח יריבים, הנאמנים למחמד דחלאן.
ברשות הפלסטינית חושדים כי קצינים זוטרים ממנגנוני הביטחון חברו לאחדות מהקבוצות הללו תמורת בצע כסף.

קבוצות אלו הן שהפיצו מידע כוזב אודות מעורבותו של המודיעין הפלסטיני בחיסולו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי, בהא אבו אל עטא בידי ישראל והן מפיצות מידע כוזב רב אודות מאבקי כוח חריפים בצמרת הרשות הפלסטינית.

בין השאר, הופץ מידע על כוונות של קבוצות הפת"ח הנאמנות לפרג' מכאן ולג׳יבריל רג׳וב מכאן, לפעול באמצעות נשק, אלו נגד אלו. גם שמו של תאופיק טיראווי, בכיר בפת"ח, הוזכר כמי שנערך לחיסול יריביו.

גורם ביטחוני ברשות אומר ל TPS, כי התופעה מדאיגה את מנגנון המודיעין ונראה כי המאמצים מופנים בעיקר נגד פרג'. לדבריו, חשודים אחדים נמצאים תחת מעקב ולפחות אחד מהם כבר פוטר.

הרשות הפלסטינית נערכת הן לבחירות והן לקרבות הירושה שאחרי אבו מאזן ואלו כבר ניכרים בה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.