צה"ל חשף אתמול לא רק את פרצופו האמתי של ארגון הטרור חמאס, אלא גם הנחית עליו מהלומה קשה וכואבת שספק אם יצליח להשתקם ממנה. מנהיגי קיבלו כסף מאיראן ואור ירוק, אך לא הצליחו להכיל את המנהיגות שלהם על הרחוב.

40 אלף מתפרעים הגיעו את מול לגבול הרצועה  – פחות מחצי מהכמות שתוכנה, מראש חשפה את חוסר היכולת של הארגון לגרור אחריו את ההמון. גם אלו שבאו נערכו להפגנות והבערות צמיגים. למעט ארבע חוליות ששלוש מהן חוסלו באופן מוחלט חמאס לא הצליח לייצר פעולות חבלה.

התפרעויות ברצועת . צילום: רויטרס

 

למרות הניסיונות בארגון להשקיע משאבים רבים, לתכנן פעולות חדירה משמעותיות ואפילו חטיפת חיילים  – בפועל אף מחבל לא חצה את הגדר.

בלילה דיווחו בעזה כי חמאס מקפל אוהלים ושר הביטחון אביגדור ליברמן קיבל את המלצת הצבא ומתאם פעולות הממשלה בשטחים לפתוח את מעבר כרם שלום. כמה שעות קודם לכן המעבר הוצת, אחרי שתי הצתות קשות ההסבר היחיד להחלטה להחזרת המעבר לפעולה נובע ממסרים שעברו בין חמאס לישראל, כנראה דרך מצרים, המדברים על ריסון.

התפרעויות מחבלים בגבול עזה. צילום: פלאש 90

 

אם נכון הדבר' המשמעות היא שבחמאס הבינו אתמול שאין להם שום סיכוי מול ההערכות של צה"ל בעוטף, מול העליונות המודיעינית ומול העליונות האווירית ביכולת לצפות מהלכים ולסכלם. צריך להמתין לסוף היום לפני שפותחים שמפניות ועוטפים עצמינו בססמאות של זחיחות על תבוסות קשות, אולם צריך לומר ביושר –  אחרי , לבנון וסוריה – אנחנו לא רחוקים משם.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.