מסתננים ופעילי שמאל בהפגנה בירושלים. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מסתננים ופעילי שמאל בהפגנה בירושלים. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מחר ייערך דיון בהתאחדות הסטודנטים הארצית בנוגע להרחקת המסתננים, זאת לבקשת יו"ר אגודת הסטודנטים של דוד ילין, עדן מרין. הדיון, שצפוי להיערך בסביבות השעה 18:00, יתקיים בגוף הנשיאות של התאחדות הסטודנטים הארצית, בו חברים נציגי הסטודנטים מכל מוסדות הלימודים. נזכיר כי בחוק שאושר בכנסת הנוכחית נקבע כי ההתאחדות הינה הגוף היציג של הסטודנטים היחיד בישראל. נוסיף כי בהתאחדות מסרו לערוץ 20 כי "לא מדובר בהחלטה קונקרטית או הצבעה כרגע".

בעבר נשמעה ביקורת קשה מימין נגד התאחדות הסטודנטים על הטייה פוליטית שלה שמאלה. בין השאר, נטלה ההתאחדות, בראשותו של איציק שמולי, כיום ח"כ מטעם המחנה הציוני, במחאה החברתית ב-2011. כמו כן, ארגנה ההתאחדות משלחת סטודנטים לרמאללה, להיפגש עם יו"ר הרשות אבו מאזן.

הדיון מחר מגיע בהמשך לפגישה של פעילי שמאל נגד הרחקת המסתננים, בהובלת יואל מרשק. הפגישה התקיימה הפעם בירושלים, במועדון מפלגת העבודה.נזכיר כי תחת לחצי היו"ר אבי גבאי, שינתה המפלגה את עמדתה והיא תומכת בהרחקת המסתננים.

חגיגות ט"ו בשבט עם ילדי מסתננים

בפגישה סוכם כי המבצע, "פנינו לשמש העולה", ימשיך לפעול בהכנות לפיזור "הפליטים" בכל הארץ. במקביל, יעקבו פעילי השמאל אחר מהלכי הממשלה לביצוע ההרחקה. במקביל, נפגשים עם שגרירות, ראשי אוניברסיטאות והתאחדות הסטודנטים הארצית.

בנוסף, נמשכים המאמצים לגייס כמה שיותר ישראל שיהיו מוכנים לארח את המסתננים לתקופה של עד חודש ימים בביתם. בשלב זה רשומים קרוב ל-20 קיבוצים בהם יש דיונים על אירוח של מסתננים. נכון לעכשיו, טוענים בארגון "פנינו לשמש העולה" כי אלפיים משפחות נרשמו עד כה.

כמו כן, את חגיגות ט"ו בשבט ציינו עם ביה"ס ביאליק רוגוזין, בו לומדי ילדי מסתננים. במהלך הפעילות המשותפת סיכמו יחד דרכי פעולה למניעת ההרחקה, כולל בנוגע לבוגרי ביה"ס שמיועדים להרחקה.