No Tag To Print

תלמידיו של הרב אוירבך מתאבלים סמוך למיטתו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
דבורה גונן, אמו של דני גונן הי"ד שנרצח ע"י מחבלים בפיגוע בעין בובין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האם השכולה נגד 'אמנסטי': לשלול תקני שירות לאומי מהארגון

דבורה גונן, אמו של דני הי"ד במכתב לשר אריאל: "שליחת בני שירות לאומי לארגון שפועל נגד מדינת ישראל וכובל את ידי חייליה מלהילחם בטרור – פוגעת במשפחות השכולות"

"לא יתכן שכספי המיסים של אזרחי המדינה ילכו למימון ארגון המתייג את מדינת ישראל כמבצעת פשעי מלחמה". דבורה גונן, אמו של דני גונן הי"ד שנרצח ע"י מחבלים בפיגוע בעין בובין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"לפני כשנתיים ושמונה חודשים התהפכו חיי וחיי משפחתי. מחבל בן עוולה, חבר בחוליה שכל מטרה הייתה רצח יהודים ארב לבן שלי דני שהלך לטבול במעיין לכבוד שבת סמוך לישוב דולב. המחבל סימן לבני שהוא זקוק לעזרה בני מיד ניאות ואז הוא ניצל את טוב ליבו ורצח אותו. זה בדיוק תמצית ההבדל בינינו לבין אויבינו. אנחנו מוסריים והם מנצלים את זה וטובחים בנו", כך פתחה דבורה גונן, אימו של דני הי"ד שנרצח בפיגוע סמוך לדולב, מכתב חריף ששיגרה לשר אורי אריאל, האמון על השירות הלאומי.

גונן המשיכה וכתבה לשר: "לצערי כיום ישנם אינספור ארגונים שכובלים את ידי מדינת ישראל וצה"ל להילחם בטרור ועוד יש להם את החוצפה לטעון שאיננו מוסריים. לצערי חלק גדול מהארגונים הללו לא רק שנתמך כספית על ידי המדינה – אלא אף מקבל תקני שירות לאומי ובעצם המדינה מכירה בפעלם נגדה כמשהו לאומי. אחד מאותם ארגונים הינו ארגון 'אמנסטי', ארגון אנטי-ישראלי קיצוני שפועל בכל הכוח לקדם חרם נשק על ישראל ושלל חרמות נוספים.

זירת הפיגוע בו נרצח דני גונן הי"ד. צילום: מתניה אהרונוביץ/TPS

 

בשלב זה עברה האם השכולה לפרט את מעללי הארגון האנטי-ישראלי. לדבריה, "הארגון פועל בכל הכוח להעמדת חיילי צהל לדין ואף הקים אתר מיוחד המרכז את כל פשעי המלחמה של חיילי צה"ל בצוק איתן ומבצעים אחרים. הארגון מקדם כעת קמפיין בינלאומי לשחרר את "הגיבורה" עהד תמימיי – אותה מחבלת שתועדה לאחרונה מכה וקוראת לרצח אזרחי ישראל ומזדהה עם בני משפחתה שרצחו בעבר ישראלים". בין בני משפחתה המחבלים שהביאה גונן כדוגמא: "אחלאם תמימי ששוחררה בעסקת שליט ומעורבת בפיגוע בסבארו שם נרצחו 15 ישראלים". רק השבוע השיק הארגון עוד דוח חמור שמאשים את מדינת ישראל ברצח פלסטינים תמימים. הארגון אף תומך בסרבנים, דבר שהינו עבירה על החוק. כל הפארסה הזאת ממומנת מכספי משלם המיסים הישראלי".

"רק השבוע השיק הארגון עוד דוח חמור שמאשים את מדינת ישראל ברצח פלסטינים תמימים". דוח אמנסטי. צילום: רויטרס

 

האם השכולה פנתה לשר והוסיפה: "ארגון אמנסטי מוכר על ידי משרדך כארגון המוכר לקבלת תקני שירות לאומי. ההטבה בשווי עשרות אלפי שקלים באופן שנתי, גורמת לכך שכספי משלם המיסים הישראלי ילכו למאבק במדינת ישראל. כבודו, אתה פועל בכל הכוח להגברת השירות הלאומי לטובת בני הנוער ולהגברת העזרה לכלל הציבור, אבל בוודאי שלא הגיוני שכספי מיסים ותקני שירות ילכו לתעמולת האויב ולהחרמת ישראל. חוק החרם קובע שארגון שתומך בחרם לא יקבל כל מימון או הטבה ממשלתית. נודה לך מאוד על החלטה מידית על שלילת תקני שירות לאומי מארגון זה ומכל ארגון שמקדם שקרים וחרמות על מדינת ישראל וחיילי צה"ל".

המחבל אבו שהין עם חברי החוליה שרצחה את דני גונן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

לסיום, כתבה גונן: "כבודו, המשך תמיכה ושליחת בני שירות לאומי לארגון שפועל נגד מדינת ישראל וקורא להחרמתה וכובל את ידי חייליה מלהילחם בטרור זו פגיעה גם במשפחות השכולות וגם בחיילי צה"ל. לא יתכן שכספי המיסים של אזרחי המדינה ילכו למימון ארגון המתייג את מדינת ישראל כמבצעת פשעי מלחמה וקוראת להחרמת המדינה ואזרחיה ועוסקת בהפעלת מנופי לחץ להעמדה לדין על פשעי מלחמה.

"אני פונה אליך באופן אישי, אני שילמתי את המחיר היקר ביותר במאבק הזה, כעת המדינה עליה להילחם למען כבוד חייליה ובניה ולא לממן ארגונים הפוגעים בחייליה ובעצמה", חתמה את מכתבה.

"אני שילמתי את המחיר היקר ביותר במאבק הזה". דני גונן הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה
מיצג מחאה של ארגון אמנסטי נגד מדיניות ישראל בעזה, מול שגרירות ישראל במקסיקו, 2009. צילום: רויטרס
It is not Android