הפועל ת"א נגד איגוד הכדורסל
הפועל ת"א נגד

 

הקרב המסקרן ביותר של הספורט הישראלי בימים אלה הוא בין לאיגוד הכדורסל. אחרי שאיגוד הכדורסל החליט כי הדרבי התל אביבי ייערך ביום ראשון ולא במוצאי שבת, השאלה המסקרנת ביותר כעת היא האם הפועל תל אביב תממש את האיום שלה ולא תאפשר לערוץ הספורט לשדר את המשחק בשידור חי. האיגוד שלח היום (ה') מכתב להפועל תל אביב, ובו הוא מאיים לתבוע את המועדון ולהרחיק את הקבוצה ממפעל למספר שנים.

היועצת המשפטית של האיגוד עו"ד רונית יניב, ציינה כי הסמכות לשיבוץ המשחקים ניתנה לגוף המשדר, ונכתב בין היתר: "איומכם למנוע מערוץ 5 להיכנס ולצלם את המשחק עלול לגרום לערוץ 5 לבקש צו עשה נגדכם. הערוץ ו/או המועצה להסדר ההימורים בספורט יגישו תביעות כספיות נגד האיגוד. לפיכך, קבוצתך חושפת את האיגוד לתביעה בגין הפרת הסכם, הוצאות משפטיות ונזקים נוספים. מצב זה הוא בלתי מקובל מבחינת האיגוד ויפגע בו קשות. קבוצתכם עלולה להיחשף לנזק כספי משמעותי וחשש לעונש משמעותי שעלול להתבטא בקנסות, רדיוס, הפחתת נקודות והרחקה מגביע המדינה לשנים הבאות".

בהפועל תל אביב נמסר כי המכתב התקבל והועבר לעיון וחוות דעת היועצים המשפטיים.

השאלה הגדולה כעת היא האם ראשי הפועל תל אביב יתקפלו והמשחק ישודר או שהם ילכו עד הסוף. אם להסתמך על איומים של ראשי קבוצות הכדורגל בליגת העל, אז גם ראשי הפועל תל אביב יתקפלו. ואם אכן ה יתקפלו גם הם ייכנסו לרשימת בעלי המועדונים שאפשר להפסיק להתייחס ברצינות לאיומים שלהם.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.