תינוק יהודי לאם שברחה מצרפת נימול בחשאי בירושלים. ביום ראשון השבוע, נערכה ברובע היהודי בירושלים ברית מילה מרגשת. מאחורי ברית המילה עומד סיפורה של ציפורה (שם בדוי), צעירה יהודייה מפרבר של פריז שנמלטה בעור שיניה מבן זוגה המוסלמי האכזר והמתעלל.

האם סיפרה כי חוותה איומי רצח. בין השאר איים עליה בן זוגה: “אם תעשי ברית לילד הזה או אם תיקחי אותו לבית הכנסת, כמו שעשית לילד הגדול שלנו – אהרוג אותך”.

יומיים לאחר מכן, כשהיא בחודש התשיעי להריונה, היא עלתה על טיסת הבוקר של אל על מפריז לתל אביב כשבנה הפעוט ואמה לצידה. הן לקחו עמם מעט חפצים ומטלטלים בידיעה שלא ישובו עוד לצרפת.

עם הגיעה ארצה פנתה ציפורה ליד לאחים. היא זכרה את שם הארגון מהרצאה שהעבירו אנשיו בתיכון היהודי בו למדה. במחלקה הצרפתית של הארגון מיהרו להיפגש עמה ולשכן אותה עם אמה ובנה בדירת מסתור מיוחדת אי שם בארץ.

שבוע בלבד לאחר הגעתם ארצה ילדה ציפורה את בנה השני. בארגון סייעו בהסדר התשלום מול המרכז הרפואי, זאת כיוון שלא הספיקה להסדיר את אזרחותה ולהוציא ביטוח רפואי. נשות הארגון אף דאגו לה לחבילת לידה גדולה הכוללת ביגוד מלא, טיטולים ותמרוקים.

“ציפורה הייתה כל כך מרוגשת מהחיבור שלה מחדש לעם ישראל ולבקשתה ערכנו את הברית באולם בסמוך לכותל, בהשתתפות מניין פעילי יד לאחים ואברכים מקומיים”, סיפרה גברת קארין ברדה – מנהלת המחלקה הצרפתית ביד לאחים. “הדמעות ששטפו את פניה של ציפורה אמרו הכול. הן סיפרו את סיפורה של אישה יהודייה נוספת שהצלחנו להחזיר לעם ישראל ולאלוקי ישראל יחד עם ילדיה הרכים”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.