מדהים לראות כיצד דברים שמסתובבים ברשת כבר חודשים ושנים מקבלים ביממה האחרונה משמעות אחרת לגמרי. למשל הפוסט של מירב לפידות, היום דוברת המשטרה, בעבר דוברת משרד האוצר תחת לפיד כשר: "אנחנו כמה חבר'ה שעוקבים בדריכות אחרי הקמת הממשלה, רוצים לחזק אותך", כתבה לפידות בדף הפייסבוק של לפיד ב-2013.

"אנחנו איתך עד הסוף, ואם יהיו שוב בחירות אני בטוחה שתקבלו אף יותר. נבחר בכם שוב ושוב. אל תיכנעו. אנחנו מחזקים אתכם", ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו לשינוי אמתי ולסיכוי אמתי לחיות שפוי במדינה שלנו. אנחנו איתך". לפידות ולפיד.

ומה אתם אומרים על הידיעה הבאה בעיתון מחודש יולי 2004: "מילצ'ן קרוב להשתלטות על זכיינית ערוץ 2 רשת: יוזם העסקה הוא יאיר לפיד שגם צפוי על פי הידיעה מאז לזכות בתפקיד ניהולי ובמניות".

הנה תראו כיצד הכל מתערבב בהכל גם בימינו: דור מימון, כתבת המשפט של גל"צ מצייצת אמש: עורך הדין בועז בן צור, שמייצג מתחילת החקירה את ארנון מילצ'ן, הוא במקרה גם היועץ המשפטי של "יש עתיד". הערב אנחנו מגלים שיאיר לפיד עד מפתח בתיק 1000. מטעמו של עו״ד בן צור נמסר לנו שהוא "ממש לא" ייעץ ללפיד בעניינים הקשורים בפרשה.

אז האם תפקודו של ראש הממשלה מושפע מהחקירות או לא מושפע מהחקירות? האמת שיאיר לפיד קצת מבלבל אותנו. הנה דברים שאמר רק שלשום.

אבל עזבו הכל, ידיעות מהארכיון, יאיר לפיד היום, לפיד שלשום. עכשיו הכל מונח לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה שיצטרך להכריע – והמשטרה מצידה בטח תשמח לסייע בכל דבר שתידרש.

הנה, כבר היום, ממש היום מתנדבת המשטרה לעשות עוד משהו שבטח יסייע ליועץ לקבל את ההחלטה הנכונה: "בהמשך להחלטת בג"ץ בעניין ההפגנות בפתח תקווה, אישרה המשטרה למפגינים להגיע במוצאי השבת הקרובה עד למרחק של 120 מטרים מדירתו של מנדלבליט". מני נפתלי מבקש את זה כבר הרבה זמן, אבל הנה היום, במקרה היום, החליטה המשטרה להיענות לבקשה. אז והיום. הכל מקרי בסיפור הזה, כבר אמרנו?

__

במשרד המשפטים ביקשו להבהיר: "למען הסר ספק, פרסום הודעת משטרת ישראל על סיום החקירה בפרשות 1000 ו-2000 נעשה בהתאם להנחיית היועץ המשפטי לממשלה 4.1003 שעניינה ״קווים מנחים לרשויות האכיפה בעניין פרסומים מחקירות״. הדבר נעשה באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מראש, כנדרש וכמקובל. היועץ  המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה פועלים בתיאום מלא ובשיתוף פעולה מצוין עם משטרת ישראל.

"מובן כי העמדה המשפטית לגבי תיקים אלה תגובש רק לאחר בחינה יסודית של הראיות שנאספו בחקירה בידי גורמי התביעה, וכל פרסום אחר בעניין זה הוא באחריות המפרסם בלבד".

אמיר איבגי

אמיר איבגי