תושבי דרום תל אביב מופתעים לגלות בימים האחרונים כי למרות שהמשטרה נערכת בכוחות מתוגברים כולל תגבור צהל”י לאכיפת הנחיות משרד הבריאות – ישנם תושבים שככל הנראה המשטרה החליטה שלא לבצע אכיפה לגביהם.
בעוד שבאזורים האחרים המשטרה מפזרת לבתים ואף קונסת עוברי אורח שמפרים את ההנחיות, בתל אביב צילמו חברי ‘החזית לשחרור דרום תל אביב’ התכנסויות של מסתננים תושבי דרום העיר. כוחות המשטרה המועטים ששהו במקום לא ביצעו שום ניסיון לפזר את התושבים לבתיהם, גם כשחברי ‘החזית’ ביקשו זאת מהם.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה:

“המשטרה פועלת בכוחות מתוגברים למען שלומו ובריאותו של הציבור באזור דרום ת”א ובכל מקום אחר, ומבצעת באזור פעולות אכיפה ופיקוח, לצד מגוון פעולות מניעה והסברה, לרבות לאוכלוסייה הזרה בשפתה. בשבועות האחרונים סגרה המשטרה עשרות חמארות ומבנים באזור ופיזרה התקהלויות אסורות בניגוד לתקנות. בפועל, מרבית הזרים באזור נשמעים להנחיות, וחריגות מהן מטופלות בהתאם. נדגיש כי לאף אדם, ישראלי או זר, אין היתר לעבור על החוק ולפעול בניגוד לתקנות או לסרב להזדהות כפי שנהגו חלק מהפעילים. לצד המשך פעילות המשטרה, אנו מצפים מהציבור כולו להישמע להנחיות השוטרים, לנהוג באיפוק ובאחריות, ולסייע במאמץ המשותף לבלימת התפשטות הנגיף למען שלום הציבור ובריאותו”.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.