ועדת השרים אישרה היום (א') שתי הצעות חוק אותן יזם ח״כ רוברט אילטוב, שמטרתן להחמיר את הענישה במקרים של טרור חקלאי ואספקת ביטוח לחקלאים גם במקרים של אסונות מעשה אדם, ולא רק אסונות טבע.

במוקד החקיקה: החמרת הענישה כלפי הפושעים והגברת הפיצויים לנפגעים. כך למשל, תיקבע ענישת מינימום, העונש לא יפחת ממחצית העונש הנקבע בחוק. כמו כן, תיקבע החמרת הענישה הקבועה בחוק.בית המשפט יהיה רשאי לחייב את העבריין לשלם לחקלאי שנפגע סכום של עד 2,500,000 ש״ח (במקום עד 258,000 היום). בנוסף, יושת קנס של 100,000 ש״ח על איום לפגיעה בציוד חקלאי או בתוצרת חקלאית.

ח"כ רוברט אילטוב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב: ״הגניבות החקלאיות הפכו מזמן לטרור לאומני. הגנבים מנסים לפגוע בריבונותה של מדינת ישראל ע״י עירעור ביטחונם האישי והכלכלי של החקלאים ובכך להבריח אותם מאדמתם״.

״מדובר במלחמה על הגבול והבית שלנו, החקלאים שלנו ניצבים מול פשיעה לאומנית אכזרית, ונאלצים להתמודד לבדם עם ההשלכות הכלכליות והביטחוניות הקשות. עלינו לשנות את המשוואה לפני שיהיה מאוחר מדי, עלינו לשים את הטרור החקלאי בראש סדר העדיפויות שלנו ולספק לחקלאים את התנאים הראויים וההגנה לה הם זקוקים על מנת שיוכלו לחיות ולהתפרנס בכבוד״.:עוד באותו נושא