16:53 17/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > האם האיחוד האירופי מממן את "החזית העממית"?

האם האיחוד האירופי מממן את "החזית העממית"?

דו"ח NGO מוניטור קובע: ארגון הטרור מנצל את תרומות ארגוני הסיוע לעמותות לזכויות אדם לצורך מימון פעילויות טרור

ארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין" זוכה לתרומות היישר מכיסו של האיחוד האירופי, כך פורסם אמש (א') ב"מבט". מדובר באחד מארגוני הטרור הוותיקים באיזור. הוא הוקם ב-1968 והוציא לפועל מספר פיגועים שכולנו מכירים: חטיפת מטוס אייר פראנס שהובילה למבצע אנטבה, רצח השר רחבעם זאבי, טבח משפחת פוגל והטבח בבית הכנסת בהר נוף.

במספר מוסדות בינלאומיים הגדירו את "החזית העממית" כארגון טרור. אחת המשמעויות של הגדרה זו היא שחשבונות הבנק של הארגון חסומים והוא אינו יכול לגייס כספים. אך בארגון מצאו דרך יצירתית לעקוף את המחסום – לקבל תרומות מהמוסדות הבינלאומיים בעצמם.

החזית העממית, כך על פי הפרסום, הקימה ארגוני זכויות אדם שבראשם עומדים פעילים של החזית העממית. על פי מומחים בתחום המודיעין והביטחון ייתכן שבדרך הזו עוברים ישירות כספים רבים למימון פעילויות טרור, בעיקר נגד ישראל.

כדי לזכות במימון כספי רחב היקף, הקים הארגון בשנים האחרונות עמותות הומניטריות הפועלות למען זכויות אדם. בראש ארגוני זכויות האדם האלו עומדים חברים בכירים בארגון הטרור.

ח'לילה ז'ראר, פעילת החזית העממית לשחרור פלסטין. צילום: פלאש 90
ח'לילה ז'ראר, פעילת החזית העממית לשחרור פלסטין. צילום: פלאש 90

אחת הדוגמאות המוצגות בדו"ח NGO  מוניטור היא ח'לילה ז'ראר, סגנית יו"ר עמותת אדאמיר, עמותה המקדמת קמפיין תמיכה באסירים הפלסיניים. ז'ראר חברה בחזית העממית, בשנה שעברה הוחזקה במעצר מנהלי ויוחסה לה שורה של עבירות ביטחוניות והסתה לחטיפת חיייל צה"ל. שוחררה ביוני האחרון. עמותת זכויות האדם בראשה היא עומדת גייסה בשנתיים האחרונות 1.8 מיליון קרונות מממשלת נורווגיה 200 אלף אירו מהממשל הבאסקי וסכומי כסף נוספים מארגוני הסיוע של האו"ם.

דוגמה נוספת מגיע מירושלים. דעוד גול, העומד בראש העמותה לפיתוח תוכנות לבריאות בירושלים, הורשע בחברות בארגון הטרור. העמותה, שהגדרת תפקידה סיוע לארגוני בריאות פלסטיניים פועלת שנים נגד ישראל. במכתב שפורסם בצוק איתן: "התושבים התמימים בעזה ניצבים בפני רצח עם של הכיבוש הישראלי". זוכה לתמיכה מעירית ברצלונה, הנציבות הבסקית ועוד.

האיחוד האירופי מסר לערוץ הראשון בתגובה: "אנחנו לא מכירים את הממצאים, אבל מפקחים אחרי אותן עמותות ובודקים שהכספים מנוצלים לצרכים שנבדקו מראש ואושרו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

בניה ביו"ש. צילום: פלאש90

אישורי הבנייה ביו"ש: הישובים שהרוויחו והפסידו

תחושות מעורבות בהתיישבות: בעוד המנהל האזרחי אישר 300 יח"ד בבית אל, בנתיב האבות אושרה הקמת מבנים ארעיים בלבד: "אזלת יד של הממשלה מול ארגוני השמאל"