היום: הכרעה בעניין ד"ר . לאור האפשרות שיו"ר '' והמועמד הבכיר של המפלגה באיחוד מפלגות הימין ייפסל היום (ראשון) בבג"ץ ולא יוכל להתמודד לכנסת, שוקלים במפלגה לדרוש שברוך מרזל, מועמד אחר במפלגה, יקבל תפקיד של שר בממשלה הבאה. כך על פי פרסום ב'ישרל היום'.

כזכור, בבית המשפט העליון התקיים בסוף השבוע שעבר דיון בעניין עתירות השמאל לפסול את מועמדותו של יו"ר מפלגת 'עוצמה יהודית', ד"ר מיכאל בן ארי, מלהתמודד לכנסת. זאת לאחר שוועדת הבחירות המרכזית קבעה כי אין לפסול את בן ארי ויש לאפשר לו את ההתמודדות.

עו"ד איתמר בן גביר וד"ר מיכאל בו ארי בדיון בבג"ץ. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

השופטים הקשו על פרקליטו של בן ארי ותהו האם הוא "נגד כל האוכלוסייה הערבית?". עורך דינו של בן ארי יצחק בם הבהיר כי "לד"ר בן ארי אין התנגדות לאדם שמזדהה עם מדינת ישראל כמדינת העם היהודי". אולם השופט יצחק עמית הקשה: "אז 99 אחוזים מהערבים הם אויבים? כי זו הלוגיקה".

בן ארי אמר בדיון היום בבית המשפט כי "יש אווירת השתקה מאנשים שלא מהססים להיפגש עם סרסורים של מרצחים. תמר זנדברג מעודדת טרור כשהיא מתחבקת עם אבו מאזן. הם מבקשים להשתיק את הזעקה שאומרת 'יש מי שקם עלינו להשמידנו'. אנחנו לא נגד כל הערבים, אלו שנאמנים פה למדינה היהודית – אנחנו נותנים להם את כל הזכויות האזרחיות".

מחוץ לאולם בית המשפט נרשמו וויכוחים חריפים בין תומכי 'עוצמה יהודית' ובין תומכי המפלגות הערביות, זאת בזמן שבתוך האולם ייצג מועמד 'עוצמה יהודית', עו"ד איתמר בן גביר את עצמו מול שופטי בג"צ. במהלך דבריו אמר בן גביר כי "הציטוטים שהביאו נגדי מסולפים ואף לא תמלול אחד הובא בשלמותו. זה לא בכדי", אמר.

נפגש עם בן גביר לדון בחבילת פיצוי. ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: יונתן זינדל – פלאש 90

 

לפי הדיווח, אחרי הדיון ביום חמישי בבית המשפט העליון בפסילת מועמד עוצמה יהודית, ד"ר מיכאל בן ארי, נערכה פגישה לילית בהשתתפות יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', ועו"ד איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית ומועמד מטעמה.

אפשרות נוספת שעלתה למקרה שד"ר בן ארי ייפסל על ידי בג"ץ היא ש'עוצמה יהודית' תדרוש בהסכמים הקואליציוניים כיסא בוועדה לבחירת שופטים שאויש על ידי עו"ד איתמר בן גביר. כך לפי פרסום הבוקר ב'וואלה'.

 

 

אלון מליק

אלון מליק:עוד באותו נושא