בית״ר ירושלים קיבלה בימים האחרונים מסר חד משמעי מההתאחדות לכדורגל: ״תדאגו שאלי טביב לא יהיה מעורב בניהול המועדון. טביב מחוייב למלא את החלטת הוועדה להעברת זכויות, אם הוא ימשיך להיות מעורב בית״ר ירושלים תועמד לדין״.

עד השבוע האחרון הבעלים של בית״ר ירושלים התנהל מתחת לרדאר התקשורתי בכל הקשור למעורבות שלו בקבוצה. טביב, שנענש בהרחקה לשנתיים מכל מעורבות בניהול המועדון, התעלם מהעונש שספג מאז התבוסה של קבוצתו לבוטב פלובדיב בבולגריה. הבעלים קיים שיחות עם המאמן שרון מימר וגורמים נוספים בקבוצה, וזאת למרות החלטת הוועדה שהענישה אותו וקבעה כי אסור לו לנהל שיחות עם אף גורם במועדון למעט מחזיק זכויות הניהול אלי אוחנה.

יפתח את הארנק? אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
ממשיך להתערב. אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

 

טביב מקיים שיחות טלפון רבות שלא לציטוט עם עיתונאים המקורבים אליו, ואותם עיתונאים מפרסמים את הדברים מבלי לצטט את טביב אולם מהפרסומים ניתן להבין בבירור שהם נאמרו מטביב עצמו.

בהתאחדות לכדורגל לא נשארו אדישים והעדיפו להעביר מסר חריף על מנת לגרום לטביב ולמועדון למלא את החלטת הוועדה במלואה. בהתאחדות לא יהססו להפעיל חברת חקירות שתבדוק את מעורבותו של הבעלים בעניינים המקצועיים של בית״ר ירושלים.

על פי ההחלטה, על טביב חל גם איסור להיפגש עם סוכני שחקנים, שחקנים בקבוצה ושחקני רכש המועמדים להצטרף. כמו כן, אסור לו לנהל שיחה מקצועית עם המאמן או כל עובד במועדון. טביב רשאי להיות מעורב אך ורק בעניינים הכספיים שכן על פי החלטת הוועדה הוא אמון על העמדת ערבויות לבקרה, לכן הנגיעה היחידה שלו היא בנושאים כספיים אך ללא התערבויות בהחלטות נוספות.

בפועל, המעורבות של טביב במועדון היא הרבה מעבר. טביב מעורב בנושאים הכספיים והמקצועיים ויורד לרזולוציות הכי נמוכות, הוא אומר את דעתו למאמן ומתערב בהרכבים, במערכים ובכל דבר מקצועי. ההחלטה כביכול של המאמן להציב כעת את המגן הימני אנטואן קונטה כבלם היא של טביב ולא מימר. היחסים בין הבעלים למאמן אינם טובים, מימר נשאר בתפקידו רק בגלל שאוחנה אינו רוצה לבצע זעזוע בעמדת המאמן.

הודה מההתחלה כי יעבוד בכפוף לטביב. שרון מימר. צילום: ONE
הדגיש לשחקניו כי הוא היחיד שקובע את ההרכב. שרון מימר. צילום: ONE

 

במועדון הבינו כי המעורבות של טביב עשויה לגרום להתאחדות לפעול ונקטו בפעולת מגננה. שרון מימר אמר לשחקנים באסיפה כי רק הוא קבע את ההרכב למשחק נגד בוטב פלובדיב ואף אחד לא יתערב לו בניהול המשחק. מי ששמע את הדברים החד משמעיים של מימר הבין שהמאמן החליט לצאת נגד הבעלים  ולבצר את מעמדו המקצועי כאחד שלא נותן לאף גורם להתערב לו מקצועית, אולם הדברים של המאמן כוונו להתאחדות לכדורגל, להעביר מסר שהפרסומים בתקשורת אינם נכונים וכי טביב אינו מתערב בנושאים המקצועיים.

בינתיים, טביב התבקש להוריד פרופיל ולהפחית את מעורבותו במועדון. טביב כמו טביב, רוצה להוכיח לכולם שהוא לא רק הבעלים שמביא כסף לקבוצה אלא גם מקבל את ההחלטות. השאלה עכשיו האם טביב יקשיב להנחיות שקיבל ויוריד פרופיל. אחרי המאבק הגדול והצודק של אלי טביב נגד ארגון האוהדים ״לה פמיליה״ שפוגעים במועדון, האבסורד הגדול ביותר יהיה אם בית״ר ירושלים תועמד בקרוב לדין בגלל טביב.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20