שירלי היתה זמרת מוכשרת בתחילתה של קריירה מוסיקלית משגשגת. הקריירה שלה קיבלה תפנית לא צפויה כאשר היא גילתה את האור, חזרה בתשובה והחלה לקיים אורח חיים דתי.
שירלי קיבלה על עצמה באהבה את החבילה כולה. כולל צניעות והימנעות משירה בפני גברים. די מהר הגיע החתן, כיסוי הראש והילדים. ומה עם החלום? החלום נקבר והיה נראה שהוא הולך ונגוז, הולך ומתרחק.
הזמרת הפכה למורה. היו לה הרבה תירוצים מדוע זמרת לא ומורה כן. מורָה זהו תפקיד מכובד וראוי, במיוחד בקהילה שעכשיו היא חלק ממנה. אך הקב"ה נתן לה את מתנת המוסיקה והיצירה, ואפעס כישרון בהוראה לא היה לה.

image
שירלי ואני

כך במשך שנים היתה עומדת חסרת אונים מול כיתה סוערת, והתסכול רק הלך וגבר. במשך השנים בהן עסקה בהוראה, אחזה שירלי באמונה מוטעית ושכנעה את עצמה מדוע אין לה להיות זמרת במצבה הנוכחי.
היו לה סיבות טובות, מוצדקות: אין ביקוש לזמרת ששרה רק בפני נשים. ההופעה החדשה שלה שכולל כיסוי ראש, לא בדיוק מתאימה לבמה. ובכלל, לעמוד על במה הוא דבר שאינו ראוי ומכובד. כצפוי, מספר הפניות שגם כך לא היה גבוה, ירד לאפס.

שירלי אמנם גילתה את האור, אך ביומיום חוותה את החושך וחיה במצב תודעתי של גלות. "חושך על פני תהום", הגדירה זאת בשיחתנו הראשונה. "הכול הרגיש כל כך צר, מצמצם וסגור. האם זה מה שהקב"ה רצה וייעד עבורי?", שאלה אותי באותה פגישה.
היא אף נשמעה כעוסה לאחר שהרגישה כי כל-כך השתדלה לעשות את רצונו של הקב"ה והוא…

אלי היא הגיעה כשהיא כבויה ומתוסכלת. היה כואב לראות אותה כה עצובה. אך בתהליך האימון שעברנו, מצאה שירלי בהדרגה את האל"ף בחייה את ה"אלופו של עולם". התברר לה כי הוא לא נמצא אי שם רחוק בשמים, אלא בתוכה, מאיר את נשמתה. שירלי גילתה למרבה הפלא שמתוך המצב, בו חיה באמונה מוטעית שאין לה ברירה וכל האפשרויות סגורות בפניה, נפתחו בפניה אפשרויות חדשות שכלל לא שיערה שקיימים. ממורה מתוסכלת הפכה שירלי לרכזת התרבות במוסד בו לימדה. תפקיד שאפשר לכישרון האמנותי שלה לבוא לידי ביטוי. תהליך האימון שעברה אפשר לה להתחבר מחדש לצד היצירתי שבה והיא כתבה מופע.
המופע הצליח מעבר למה שציפתה. מדוע? בגלל שהוא נכתב מהמקום הגלותי שלה, ממקום כן ואמיץ. היא לא פחדה להסתכל לחושך בעיניים. וכך, באומץ, צעד אחר צעד, התקרבה שירלי ליעוד שלה ועברה מחיים של החמצה לחיים של מיצוי.

ניסן הוא זמן שבו ניתנים לנו כוחות מיוחדים לניקיון פנימי וחיצוני, הוא זמן המסוגל לעבור ממצב של חמץ והחמצה למצב של מיצוי. שורש המילה "החמצה" הוא אותיות חמץ. לפי הבנה זו, חמץ הוא פספוס.
כמה פספוסים את חווה בחייך? כמה פעמים הרגשת שאת נמצאת במקום שאינו הולם את היכולות שלך ואת כישורייך? כמה פעמים העזת לחלום והחלום החמיץ? בערב חג הפסח אנו מבערים את הפספוסים של חיינו. את הגלות הפרטית שלנו. את החיים שאינם על פי היעוד שלנו. אחרי שביערנו את החמץ, אנו מוכנות למצה מלשון "מיצוי". בחג הפסח אנחנו מקבלות הזדמנות למצות את הכוחות שניתנו לנו ולהגשים את היעוד שלנו. העבודה הזו ממשיכה גם אחרי חג הפסח, בזמן ספירת העומר. זהו זמן בו אם עובדים נכון, יכולים להתקרב להגשמת היעוד שלנו. זו הסיבה שהוא מסתיים במתן תורה.

למעוניינות בתהליך אימוני ממוקד ומדויק, שיאפשר לך לצאת מהגלות הפרטית שלך ולגלות כיצד גם את יכולה למצות את היעוד שלך. ניתן ליצור קשר במייל: mirisch1@gmail.com.
20 News

20 News