האם לאחר כישלון 'הימין החדש' בבחירות, בדרכה לליכוד? אמש (ד') השתתפה שרת המשפטים באירוע בביתו של ראש מועצת האזורית שומרון, , מגדולים הפוקדים למפלגה וקרא לה להצטרף לליכוד. שקד הגיבה בחיוך אך לא השיבה מפורשות.

בערב הנהגות יישובי השומרון שהתקיים אמש (ד') בביתו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, קרא דגן לשרת המשפטים איילת שקד להתפקד לליכוד ולהצטרף להנהגת התנועה. "איילת לא סיימת את תפקידך ההיסטורי. עם ישראל זקוק לך. אני קורא לך להתפקד לליכוד ולהמשיך להנהיג את המדינה".

שקד, דגן, פורר וכץ. צילום: רועי חדי

 

"עשינו דברים גדולים יחד ונמשיך לעשות דברים גדולים יחד", השיבה שקד שסירבה להתייחס למהלכים פוליטיים עתידיים ואמרה כי טרם החליטה על פעולותיה.

השרה התייחסה לתפקיד ממשלת הימין הנוכחית מול תכנית המאה: "טראמפ חבר גדול של ישראל, הנשיא וצוותו הם הממשל האוהד ביותר שהיה לישראל מעולם, אבל גם עבור חברים לא נחלק את ארץ ישראל".

באירוע נכחו גם שר הרווחה () וח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) וכן ראשי ישובים וחברי מליאת המועצה. בסיום דבריו העניק דגן תעודות הוקרה לשקד, כץ ופורר כל פועלם למען ההתיישבות.

דגן ושקד. צילום: רועי חדי

 

"איילת שקד היא ראויה ואנחנו צריכים אותה", אמר השר כץ לו המפקד הגדול ביותר במפלגה. "ואני יש לי מפקד לליכוד כי זה עוצמה. וחברי הכנסת מבינים מה זו עצמה. אז כולם באים בתור. את לא צריכה לבוא לחכות בתור. יש לך את התמיכה שלי. את חשובה אנחנו צריכים אותך ונקווה שעד סוף הערב תגידי כן".

בהתייחס למשימות העומדות בפני הממשלה החדשה אמר כץ: "הגיע הזמן שנחיל את החוק הישראלי ביהודה ושומרון, זו זכותנו ההיסטורית וחובתנו למתיישבים שמגשימים את החזון הלאומי של העם היהודי. אמשיך ואפעל לחיזוק ההתיישבות בכל האמצעים שיעמדו לרשותי".

ח"כ פורר הוסיף: "ההתיישבות היא אבן יסוד של החזון הציוני המטרה שלנו היא להביא עוד מליון עולים למדינת ישראל שרבים מהם יעלו ליהודה ושומרון"

לסיום דגן הודה לשקד "על השנים הארוכות, עוד לפני שהיית בכנסת, כפעילה למען ארץ ישראל, והעבודה המצוינת שעשית בכנסת ובממשלה. אני חושב שדווקא עכשיו אחרי התוצאות הלא טובות שהיו בבחירות, החכמה שלנו, כאנשים שזוכים להיות אלו שמוליכים את השומרון, צריכה להיות להזמין את איילת ולהודות לה".

"גם אם תרצי ללכת עכשיו לעסקים ולעשות כסף, אנחנו לא נתן לך, כי אין לך שום זכות להפסיק את השליחות שלך למען עם ישראל וארץ ישראל. ואני רוצה לקרוא לך, בצורה ברורה, תתפקדי לליכוד, תצטרפי למפלגת השלטון, ותמשיכי להיות חלק מההנהגה המובילה של מדינת ישראל", סיכם ראש מועצת שומרון.

דגן מחלק תעודות לח"כ פורר ולשרים כץ ושד צילום: רועי חדי
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא