דף הבית > ספורט > האלופה הראויה

האלופה הראויה

הפועל ב''ש זכתה באליפות, אבל האם לעונה המדימה הזאת תהיה המשכיות?

אמש בשעה 23:00 לערך כשנשמעה שריקת הסיום באצטדיון טרנר והר הגעש האדום התפרץ משמחה אחרי 40 שנה הבינו שמשהו היסטורי קרה, הפועל ב"ש זכתה באליפות. האמת שהיא עשתה זאת בצדק רב, במשך רוב העונה היא הובילה את הטבלה ומעל הכל הראתה אופי של אלופה לאחר שלקחה נקודות גם במשחקים פחות טובים.

השילוב במועדון של קהל תומך, מאמן מתקדם וסגל משופע בשחקנים מנוסים בניהם זרים איכותיים הביא להצלחה ואמור גם להביא לכך שרוב הסגל הזה יישאר גם בעונה הבאה. אז האם הפועל ב"ש באמת מסוגלת לכך שבעונה הבאה ההצלחה הזאת תחזור על עצמה? על הנייר התשובה חיובית, למועדון יש קהל גדול יחסית, בעלים כמו אלונה ברקת שמשקיעה הון בקבוצה ואנשי מקצוע ברמה גבוהה שנראה שהם יודעים מה הם רוצים מהשחקנים ויכולים לעשות את קפיצת המדרגה גם בשנה הבאה.
לא מדובר כאן בסוג של קרית שמונה שמנצלת חולשות של יריבות אחרות, נכון מכבי חיפה, הפועל ת"א ובית"ר ירושלים כבר כמה שנים לא באמת פקטור בצמרת, אבל מבט אל העונות הקודמות מראה שכמעט אף פעם לא כל המועדונים הללו נמצאים בשיא באותה שנה.

האם תהיה המשכיות בדרום. צילום: דני מרון
האם תהיה המשכיות בדרום. צילום: דני מרון

למרות זאת להפועל ב"ש היתה יריבה קשוחה בדמותה של מכבי ת"א שהגיעה לאחר 3 אליפויות רצופות ושלב בתים בצ'מפיונס קצת שבעה מדי לתואר המקומי.
הפועל ב"ש נאבקה איתה ראש בראש והראתה עליונות כמעט לאורך כל העונה אבל בעיקר ברגעי ההכרעה.

יחד עם האליפות הזאת תקבל הפועל ב"ש דובדבן בדמות נסיון להיכנס לליגת האלופות,ובכלל השתתפות היסטורית במוקדמות המפעל.
למרות שעל הנייר ליגת האלופות נראת מפתה, אי אפשר להגדיר זאת כמטרה מאחר ולמועדון אין כלל נסיון בזירה האירופית.

על כן המטרה המרכזית של הפועל ב"ש צריכה להיות נסיון להשיג אליפות שנייה ברציפות או לכל הפחות התמודדות נוספת על התואר.
לשם כך בבירת הנגב יהיו חייבים לשמור על הסגל הקיים בדגש על השחקנים המרכזיים בו כמו הובאן, אוגו והישראלים הבכירים של הקבוצה צדק, ברדה, סהר, בוזגלו ומליקסון.
צריך לזכור  שבאר שבע יכולה להחתים עוד זר והם יהיו חייבים להתחזק בעיקר בהגנה בשני מגינים יותר טובים ובבלם נוסף על מנת לנסות וליצור שושלת בנגב.

אמנם זה לא יהיה כל כך פשוט, סביר להניח שמכבי חיפה, הפועל ומכבי ת"א יתחזקו ובעונה הבאה יהווה פקטור, אבל אם ב"ש החזירה את האליפות לנגב אחרי 40 שנה אז הכל באמת אפשרי.

20 News

20 News

אולי יעניין אותך גם

האלוף האולימפי מוכר את מדליית הזהב שלו

גל פרידמן, זוכה מדליית הזהב בגלישת גלים באולימפיאדת אתונה ב-2004, פרסם למכירה את המדליה והגלשן. פרידמן: "מחפש תותח שמבין באיי ביי למכירת מוצר נדיר והיחיד מסוגו בארץ''