סגן הרמטכ"ל לשעבר, האלוף , הידוע בהתבטאויותיו הפוליטיות השנויות במחלוקת, טוען כי "צריך להיות מאוד זהירים בהקשר למדינות המפרץ". זאת לאחר שבשבוע שעבר דווח כי ראש הממשלה מתכוון להסדיר את היחסים הדיפלומטיים עם סעודיה.

האלוף יאיר גולן. צילום: פלאש 90

 

בנאומו בכנס של 'מכון ירושלים למחקרים אסטרטגיים' תקף גולן את מה שהוא מתאר כ"הפרזה" בחשיבות של שיפור היחסים בין ישראל ובין מדינות המפרץ. ייתכן שגולן כיוון לאירועים המדיניים הרבים להם היינו עדים לאחרונה ושנזקפים לזכותו של ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו.

האלוף גולן לא מרוצה מהיחסים. רה"מ נתניהו בעומאן. צילום: לע"מ

 

על פי גולן, "אפשר למצוא אינטרסים משותפים" עם , דובאי, עומאן ושאר נסיכויות המפרץ ומדינות המזרח התיכון, "אבל צריך לזכור כל הזמן שאנחנו מסתמכים על מערכת ערכים שונה לחלוטין". מי שהיה עד לאחרונה סגן הרמטכ"ל הוסיף: "אסור להפריז בחשיבות של היחסים האלה, למרות שאני חושב שכל מה שאפשר לעשות כדי לשפר אותם הוא מאוד חשוב".

התחממות ביחסי ישראל ומדינות ערב

באוקטובר האחרון ביקר נתניהו בעומאן ואחריו ביקר שם השר ישראל כ"ץ, שר התקשורת איוב קרא ביקר בדובאי. התחממות היחסים עם מדינות ערב לא נעצרה פה ולאחר ביקור השרה מירי רגב באבו דאבי חודשו גם לאחרונה באופן רשמי היחסים עם צ'אד המוסלמית.

רה"מ נתניהו ונשיא צ'אד אידריס דבי. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

 

לאחר ביקור גומלין שצפוי להתקיים בצ'אד, נתניהו הבהיר כי הוא עתיד לבקר במדינה ערבית נוספת. גם סודן ובחריין צפויות להוציא לאור בקרוב את יחסיהן הדיפלומטיים עם ישראל המתנהלים כיום מתחת לפני הקרקע.

 

 

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.