פרקליטות המדינה דרשה השבוע בבית המשפט מ"שוברים שתיקה" לחשוף את שמותיהם של החיילים שעדויותיהם התפרסמו בתחקירי הארגון. "שוברים שתיקה" עומדים בסירובם למסירת פרטי החיילים.
האלוף במיל' עמירם לוין תמך בארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה' ובקו ההגנה לפיו הארגון צריך להנות מחסיון עיתונאי באומרו: "לא מדובר בחקירות מצ"ח ואין שום כוונה שחיילים, לוחמים, מפקדים, מיטב הנוער ששירתו בצה"ל, ראו דברים ומסרו אותם כמו לעיתונאי, שיש על זה חיסיון. זה ניסיון נואל ועלוב של המשך הרדיפה אחרי כל מי שמראה לנו את פרצופנו האמיתי בשטחים ותו לא. הארגון הזה עובד כבר 11 שנה ולא עשה עבירה אחת על ביטחון השדה ועל הצנזורה של צה"ל ואני חושב שכולנו צריכים להודות לו על זה ולדאוג שלא יחסמו אותו".
לאור הנאמר, במקרה הזה 'הפטריוטים' היו תמימי דעים. יורם שפטל אמר: "עמירם לוין נמצא במדרון חלקלק, כשאתה נמצא עליו אתה לא מפסיק להחליק. עמירם הפך סרסור של כנופיה פוליטית שממומנת בכסף ערבי ומשרתת את האינטרסים הערביים והוא רוצה להקל עליהם את המלאכה". שמעון ריקלין תמך בדבריו של שפטל והוסיף כי לדעתו הנקודה שעליה צריך להסתכל היא ששוברים שתיקה אספו חומר על צה"ל ואם יכנסו לחקירות אזי יתבלו הרבה דברים. עמירם לוין למעשה מגן על שוברים שתיקה ולכן לא רוצה שידברו על זה. ליטל שמש אמרה שמטרתם של שוברים שתיקה היא לא לתקן את הצבא אלא להכפיש ובאופן חריג תמך בני רבינוביץ בדעת חבריו לפאנל כאשר הוסיף שמטרת 'שוברים שתיקה' הינה להוציא את דיבת ישראל רעה בעולם. צפו

 

הפטריוטים

הפטריוטים