14:27 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > האכזבה הגדולה

האכזבה הגדולה

הנשיא בחר לחרוג מהפרוטוקול ולנקוב בשמו של סגן הרמטכ"ל יאיר גולן וביטא בכך תמיכה בדבריו המקוממים. ליאת כרמון מאוכזבת

אתמול נערך טקס הפרידה מיורם כהן ראש השב"כ בחמש השנים האחרונות. בין היתר, נאם שם גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. ריבלין חרג מהפרוטוקול ובין הברכות שבירך הזכיר גם את שמו של סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר גולן. הפרסומים לפיהם ריבלין "חרג מהפרוטוקול" בעצם טומניפ בחובם את ההבנה הברורה שריבלין הביע תמיכה בדבריו נאומו של גולן. לא צריך תואר ראשון כדי להבין שהנשיא התעלם מהנהלים כדי להביע את תמיכתו בגולן.

האמת, אחרי המשפט הפוצע שאמר ("בני עמי בחרו בטרור") שעות מעטות לאחר האירוע בדומא, אין זה ממש מפתיע שכעת הוא מתייצב לצידו של גולן. שמעתי טענות שונות ומשונות לפיהן ריבלין כיוון דווקא לעקוץ את נתניהו שישב שם. גם אם הדבר נכון, זה מתגמד לנוכח העובדה שהוא הביע תמיכה בדבריו של גולן, לפיהם החברה הישראלית עוברת תהליכים דומים לאלו שעברו על גרמניה של שנות ה-30.

ריבלין. ממשיך לנגח את העם. צילום: פלאש 90

ריבלין. ממשיך לנגח את העם. צילום: פלאש 90

הרבה מים זרמו מאז ניבחר ריבלין לנשיאות. תמכתי בבחירתו, רציתי שיבחר, חשבתי שיש בו קסם שיאחד את העם הזה, שיש בו לבביות, הרמוניה וישראליות טהורה ויפה. היום אני כבר לא רואה בו את אף אחד מהדברים הללו. היום אני רואה בו נשיא שמושך אש, מפלג, מתסיס ופוגע. ריבלין עשה שרשרת של דברים שלא ישכחו פה מהר כל כך.

הוא ביטל את הופעתו של הזמר עמיר בניון בבית הנשיא רק משום שבניון כתב שיר המתאר אחד לאחד את מציאות הטרור היומיומית שאזרחי ישראל עוברים, מה שאגב לא הפריע לו באירוע שהתקיים זמן מה לאחר מכן ללחוץ יד ולהרעיף חום ואהבה על אביב גפן. זמן קצר לפני החיבוק הפומבי לגפן, הזמן על הבימת מועדון הבארבי בת"א וקילל את ראש ממשלת ישראל.

הוא הסכים להופיע בוועידה בה הופיעו נציגים של שוברים שתיקה, בה הורד דגל ישראל לבקשת נציג הרשות הפלשתינית שנאם שם. את "בני עמי בחרו בטרור" כמובן שלא נישכח להוסיף לרשימה העגומה הזאת. ציון שמו של גולן בטקס הפרידה מראש השב"כ הוא רק עוד אחת מהאמירות המיותרות של הנשיא.

אינני בעד אלימות מילולית ואינני בעד שפה של איומים, כפי שספג לא פעם עמוד הפייסבוק של ריבלין, אך הנשיא הנוכחי מייצר כותרות מלאות שיסוי ועלבון, במקום לזרוע אחדות ושלווה.

דווקא קודמו בתפקיד – שדעותיי היו רחוקות משלו – השתדל להיות הנשיא של כולם. ידענו את דעותיו מראש , הוא לא השתנה במאה שמונים מעלות כמו הנוכחי, הוא לא משך אש, אך בשורה התחתונה עשה את עבודתו כמתבקש. ריבלין הוא אכזבה. ביום שיסיים את הקדנציה שלו בבית הנשיא לא אצטער ולו לרגע ובעיקר אייחל שיבוא מישהו מאחד וראוי תחתיו. כזה שלא יגרום לכל כך הרבה כעס וכאב לעם הזה בהתבטאויותיו ובמעשיו .

ליאת כרמון

ליאת כרמון

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

"אי אפשר להחזיק עם שלם בלי זכויות וריבונות מבלי שהייאוש יהפוך לשנאה ואלימות". גלאון בהפגנה אתמול, על רקע גדל פלסטין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דרמה במרצ: זהבה גלאון הודיעה על התפטרותה מהכנסת

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים