בניין מועצת בבריסל. צילום: ויקיפדיה

האיחוד האירופי קורא היום (שלישי) לחקור את פציעתו של  במהלך ההפגנות האלימות של הערבים בסוף השבוע בחיפה. "חשוב לקיים חקירה מהירה לגבי האירועים בשבוע שעבר שהובילו לפציעתו באופן חמור של פרח" נכתב בהודעה רשמית מטעם האיחוד. עוד נכתב, כי "ממשלת ישראל הבהירה שהיא תומכת בכך" וכי באיחוד מתכוונים להמשיך לפעול למען קידום החברה הישראלית בישראל ובשטחים "הכבושים".

מחוץ לבית המשפט בחיפה, השבוע. צילום: מאיר וקנין/ פלאש 90

במקביל מוסר הבוקר השוטר החשוד בפציעתו של עדות פתוחה במחלקה לחקירות שוטרים. לפי הדיווח בחברת החדשות, השוטר מכחיש כל קשר לאירועים.

אתמול (שני) הורה על שחרור 19 מתוך 21 העצורים מההפגנות בחיפה במהלך סוף השבוע המתוח. החלטת בית המשפט הגיעה בניגוד לבקשת המשטרה להאריך את מעצרם של המפגינים, ביניהם ג'עפר פרח, מנהל שרגלו נשברה במעצר. בהחלטתו ציין השופט את כמות הפצועים הרבה – שבעה מבין העצורים נדרשו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים.

אחת מההפגנות בחיפה. צילום: דוברות המשטרה

 

אתמול במהלך שיחה עם עיתונאים הצדיק המפכ"ל רוני אלשייך את התנהלות השוטרים מול המפגינים: "הייתה שם הפרת סדר אלימה ביותר, מדרחוב שהופך לשדה קרב, זריקת אבנים על שוטרים, חסימת קונים מכניסה לחנויות. זה לא מחאה לגיטימית גם לא במדינה דמוקרטית וסובלנית, אז ברור שהיתה שם אכיפת חוק והפעלת כוח. אם מישהו חרג מסמכויותיו אנחנו יודעים לטפל בזה".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא