מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > האיחוד האירופי: מתנגדים להכרה האמריקאית בגולן
מתוך 'חדשות 20', א'-ה' ב-20:00

האיחוד האירופי: מתנגדים להכרה האמריקאית בגולן

לפי הודעה רשמית מטעם שרת החוץ של האיחוד, 28 המדינות החברות בו לא יסכימו עם ההכרה האמריקנית בריבונות ישראל על השטח

האיחוד האירופי יתנגד רשמית להכרה האמריקנית ברמת הגולן: כך לפי הודעה רשמית שפרסמה שרת החוץ של האיחוד, פדריקה מוגריני, בשם 28 המדינות החברות בו.

שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני. צילום: Saeima

 

בהודעה מטעם מוגריני נאמר כי: "עמדת האיחוד האירופי בנוגע למעמדה של רמת הגולן לא השתנה. בהתאם למשפט הבינלאומי והחלטות מועצת הביטחון של האו"ם 242 ו-497, האיחוד האירופי לא מכיר בריבונות הישראלית ברמת הגולן הכבושה".

הודעת האיחוד הגיעה לאחר שהשבוע חתם נשיא ארצות-הברית באופן רשמי על ההצהרה המכירה בריבונות הישראלית בגולן. במהלך המעמד ההיסטורי אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו לטראמפ: "ב-1967 ישראל תפסה את הרמה, שמאז הוכיחה עצמה מכיוון שבהמשך סוריה שוב התקיפה את ישראל. רמת הגולן הוכיחה שהיא מסוגלת לבלום את המתקפה הראשונית וכך יכולנו להחזיר מלחמה אף שהיינו במיעוט".

"ההחלטה שלך להכיר בריבונות ישראל על רמת הגולן היא היסטורית. היו הצהרות מצד מנהיגים לא יהודים ובשם אנשים שלנו, בהם המלך כורש, הלורד בלפור, הנשיא טרומן והנשיא דונלד ג'יי טראמפ. ואתה, אדוני הנשיא, אתה עשית זאת לא רק פעם אחת, אלא פעמיים עם ההצהרות האמיצות שלך לגבי ירושלים והיום לגבי רמת הגולן".

 

 עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

עוד באותו נושא

אולי יעניין אותך גם

חגיגת הנשק במגזר הערבי: המשטרה תפסה נשק ואמל"ח ברהט

במקום נמצאו גם דגלי פלסטין. אב ובנו נעצרו

jQuery('.shareTochnitIcon').click(function(){ jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInDesktop'); jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInMobile'); });