דף הבית > אקטואליה וחדשות > האיחוד האירופי ממשיך לממן את קמפיין ה-BDS

האיחוד האירופי ממשיך לממן את קמפיין ה-BDS

NGO Monitor: האיחוד האירופי ממשיך להזרים מיליונים לארגוני החרם נגד ישראל, וזאת על אף ההצהרות כי הוא מתנגד לקמפיין האנטי ישראלי

מכון NGO Monitor מפרסם כי האיחוד האירופי ממשיך להזרים מיליוני יורו לפרויקטים של ארגוני BDS בעולם.

ממשיכים לממן את הBDS. האיחוד האירופי
ממשיכים לממן את הBDS. האיחוד האירופי

מכון המחקר חושף כי למרות שמצהיר כי הוא מתנגד לפעילות ה-BDS – ממשיך האיחוד האירופי לתרום סכומים גבוהים לארגוני החרם על ישראל. חלק מהארגונים מקבלים את המימון במעטה של קידום השלום, שיתוף פעולה וזכויות אדם. הארגונים מנצלים זאת כדי להמשיך בקידום קמפיין החרם בישראל, לחימה בזירה המשפטית נגדה וכל פעילות אשר שוללת את מישראל את הלגיטימציה להמשיך להתקיים כמדינה יהודית.

בבדיקה שערך המכון, שבחן מספר מנגנוני מימון של האיחוד האירופי אשר מוכוונים לישראל, הגדה המערבית ועזה, מתגלה כי 29 מתוך 100 מענקים מטעם האיחוד האירופי בסך של 16.7 מיליון יורו – הוקצו לפרויקטים בהם מעורבים ארגוני BDS. בנוסף, 42 מתוך 180 המוטבים של המענקים הנם תומכי BDS בדרכים שונות – השתתפות באירועים ופעילויות, חתימה על עצומות ויוזמות ואף חברות במסגרות BDS רשמיות. הארגון מדגיש כי בדו"ח נכללים אך רק ארגונים בהם נראה באופן מובהק שאינו משתמע לשני פנים כי הם תומכים בקמפיין BDS, כך שסביר והמצב גרוע יותר.

קמפיין החרם ממשיך לקבל תקציבים
קמפיין החרם ממשיך לקבל תקציבים מהאיחוד

אותם ארגונים משתמשים בסמל האיחוד האירופי כנותן חסות בפרסומות ובאתרי האינטרנט ובכך נהנים מדימוי חיובי ואחראי כביכול. אותה לגיטימציה שהארגונים הללו מקבלים מאפשרת להם לקשר בין האיחוד האירופי לבין פעילותם הפוליטית, כמו אותו קמפיין BDS.

מנגנוני הסיוע של האיחוד האירופי רבים ומורכבים ולכן לא ניתן לדעת את הסכומים המדויקים שכל אחד מהארגונים מקבל, כאשר בחלק מהמקרים מימון האיחוד מהווה כמעט 75% מכלל התקציב של ארגון כזה או אחר. מכון המחקר בחן מספר תכניות מימון אזוריות כאשר תכניות מימון אחרות כמו מימון בינלאומי, מימון הומניטרי או מימון המיועד לאזורים אחרים – אינם נכללים בדו"ח, כך שכנראה שהסכומים שמקבלים אותם ארגונים בפועל גבוהים בהרבה ממה שצוין.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם

אולי יעניין אותך גם

הפרקליטות מכחישה את הממצאים החדשים בפרשת ראדה

בעקבות פרסום עדות חדשה ב'ידיעות אחרונות' לפיו א''ק אחראית לרצח תאיר ראדה ז"ל, הפרקליטות הוציאה הכחשה והבהירה כי ''פרשת א"ק נחקרה ביסודיות בשעתו, ולא נמצא בה ממש''