נציגות בישראל הגיבה היום (ה') לדברי ראש הממשלה בנימין אתמול ב כי, שטען כי האיחוד "חותר תחת ". "לאירופה יש יחסים עמוקים ורחבים עם יותר מכל מדינה אחרת ואנו ממשיכים לקדמם כלכלית ופוליטית", נמסר בתגובה. "שדרוג היחסים לרמה הבאה חייב להיות מבוסס על ערכים משותפים, כולל כבוד למשפט הבינלאומי וצעדים לקראת פתרון שתי המדינות".

מפגש פסגת ראשי מדינות וישגרד ראשי מדינות ישראל, הונגריה, פולין, צ'יכה, וסלובקיה בהצרות לתקשורת בודפשט הונגריה   צילום: חיים צח / לע"מ photo by Haim Zach / GPO
נתניהו אתמול בפסגת ראשי מדינות וישגרד, צילום: לע"מ
אתמול במהלך פסגה בהשתתפות ראשי הממשלות של , סלובקיה, והונגריה. תקף ראש הממשלה בשיחות סגורות את האיחוד האירופי והאשים אותו ביחס עוין לישראל, "זה הגוף היחיד הקושר בין טכנולוגיות ושיתופי פעולה לבין עניינים פוליטיים. יש לנו יחסים מיוחדים עם והודו ואין להם עניין בנושאים הפוליטיים. לדעתי זה שיגעון" אמר נתניהו. "זה פוגע לא רק באינטרס הישראלי אלא באינטרס האירופי. כל העולם משתמש ורוכש את טכנולוגיות שלנו. אני לא פוליטקלי קורקט, אבל האמת זאת האמת". ראשי הממשלות הסכימו עם דברי נתניהו: "אנחנו בהחלט מבינים אותך בנוגע להתנהלות האיחוד האירופי, שצריכה להשתנות".

"אני מציע שקודם כול תעזרו לנו ולאירופה בהאצת ההסכמים איתנו, ושתעבירו מסר לעמיתיכם באירופה איך לעזור לאירופה: אל תחתרו תחת המדינה היחידה באזור שדואגת לאינטרסים של , תפסיקו לתקוף את ישראל, תתמכו בישראל. מנתקת עצמה ממרכז החדשנות הגדול בעולם. אין היגיון. חותרת תחת ביטחונה בכך שהיא חותרת תחת ישראל".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.