No Tag To Print

קורונה
צילום:יחצ

האחים אוזן: "בעקבות משבר הקורונה, זה הזמן לעבור להשקעות נדל"ן"

המשק העולמי והישראלי נמצא במשבר בעקבות נגיף הקורונה, המדדים בבורסה בנפילה ואנשים רבים תוהים מה כדאי לעשות עם הכסף שלהם? אחת מהאופציות היא העברה של כספים מתיקי השקעות לנדל"ן – אשר מצליח לשמור על יציבות גם בזמנים קשים כמו עכשיו

מאת: חיים כהן   24/3/2020

משבר הקורונה המתפתח הכניס את המשק הישראלי, וגם את המשק העולמי, למצב חירום. עשרות אלפי אנשים נמצאים בבידוד, מרכזי הבילוי והמסעדות לא מאפשרים קבלת קהל ואנשים רבים פוטרו מעבודתם או הוצאו לחל"ת בעקבות המצב הבריאותי והכלכלי.

לאור המשבר העצום , אנשים מנסים להבין מה כדאי לעשות עם כספם על מנת לעצור את ההפסדים עד לתומו של המשבר. ישבנו עם נציגי חברת 'האחים אוזן חברה לבניה'  לשיחה, כדי להבין כיצד מומלץ להשקיע בנדל"ן, ולשמוע על פרויקט 'אוזן על הים' באילת, אשר החברה מאכלסת בימים אלו ממש.

הנדל"ן יותר יציב מהבורסה

בעוד שהמדדים בנפילה, ערך המניות יורד ואנשים מאבדים כסף רב בתיקי ההשקעות, מחירי הנדל"ן למגורים נשארו יציבים וממשיכים להניב תשואה עבור בעל הנכסים. "מדובר בהשקעה בטוחה יחסית", אמר יורם אוזן, מנכ"ל ומייסד בחברת האחים אוזן. "מחירי הנדל"ן אולי ירדו בכמה אחוזים, אבל מיד בתום המשבר המחירים ישובו להיות כפי שהיו, דבר שאי אפשר להגיד על מחירי המניות – מדובר בהשקעה יציבה הרבה יותר משוק ההון".

ואוזן אכן צודק, קיים הגיון רב בהעברת ההשקעות לנכסים פיזיים, היות ונדל"ן למטרות מגורים ממשיך לייצר הכנסה קבועה גם בזמני משבר, כמו משבר הקורונה אותו אנו חווים עכשיו. "הבורסה בתנודתיות שלא ראינו מאז המשבר העולמי בשנת 2008, חברות קורסות אחת אחרי השנייה ואנשים מאבדים ערך רב בתיק ההשקעות שלהם", אמר אוזן והוסיף: "נדל"ן למגורים, גם ערכו יורד במעט – מה שסביר שיקרה אם המשבר יימשך זמן רב, עדיין מייצר הכנסה קבועה לבעל הנכס ובתום המשבר מחירו ימשיך לעלות בהדרגתיות".

עתיד הנדל"ן בצל הקורונה

מדינת ישראל חוותה בעבר השבתות משק חלקיות בעקבות מלחמה או מבצע צבאי, אך השבתה כללית של המשק למשך פרק זמן לא ידוע, עלול להשפיע על הכלכלה גם שנים רבות לאחר תום המשבר. "התחומים העיקריים שיושפעו יהיו ככל הנראה בתחום התעופה, תיירות, מסעדנות ובילוי – כל אלו עושים שימוש בנדל"ן מסחרי, ואכן כבר היום אנו רואים בעלי עסקים המסרבים לשלם שכירות",  אמרו האחים אוזן. "הכלכלה עצמה תתאושש ואנשים יחזרו לעבודה, ומחירי הנדל"ן למגורים ישארו כמעט ללא שינוי. גם הנדל"ן המסחרי יתאושש, אך זה יקח מעט יותר זמן".

משקיעים רבים כבר החליטו לנתב את כספם לתחומים אחרים ומשכו השקעות על מנת לקנות נכסים ולייצר הכנסה פסיבית. את ההחלטה מקבלים המשקיעים בעקבות אי הוודאות לגבי משבר הקורונה. "לא ידוע כמה זמן יימשך המשבר", אמר אוזן. "מה שמשקיעים כן יודעים מניסיון העבר, הוא שנדל"ן למגורים תמיד נמצא בשימוש – גם אם המצב במשק לא טוב וגם אם הערך של הנכס יורד במעט, הוא ממשיך לייצר הכנסה בכל מצב".

צילום:יחצ "נדל"ן למגורים תמיד נמצא בשימוש – גם בזמני משבר"

פרויקט אוזן על הים באילת – הזדמנות של פעם בחיים

הפרויקט החדש של האחים אוזן, UZAN על הים, נבנה במיקום הטוב ביותר באילת, בסביבה פסטורלית המשקיפה על ים סוף הכחול, אל מול הרי אדום. הפרויקט מכיל דירות גן עם 4-5 חדרים, דירות 4-5 חדרים ופנטהאוזים מפנקים ומפוארים עם בריכות פרטיות.

"מדובר באחד הפרויקטים המושקעים והמפוארים ביותר שבנינו", נמסר מטעם חברת האחים אוזן. "הפרויקט נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר, הדירות בעלות מפרט טכני עשיר, איכות גימור קפדנית וחללי מגורים מעוצבים. מדובר בפרויקט עוצר נשימה – חייבים לבוא לראות ולהתרשם", מסכם יורם אוזן

אילת, למרות המשברים האחרונים שחוותה, עדיין מהווה את העיר עם התיירות הכי ענפה בישראל. הנדל"ן בעיר מספק תשואה נאה עבור המשקיעים כבר במשך מעל לעשור. "הנדל"ן בעיר משמש גם עבור אנשים המגיעים לאילת עבור בילוי ונופש, אך גם לאנשים המתגוררים באילת ולכן הנדל"ן למגורים לא עומד ריק", אמר יורם אוזן. "הפרויקט מהווה הזדמנות למשקיעים וגם לתושבי אילת – הדירות פשוט מדהימות".