10:09 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > האו"ם תומך בהחלטת אונסק"ו: "הר הבית קדוש למוסלמים בלבד"

האו"ם תומך בהחלטת אונסק"ו: "הר הבית קדוש למוסלמים בלבד"

עצרת האומות המאוחדות תומכת בהחלטת אונסק"ו המנדה את הזיקה של היהודים לירושלים. "הסמכות השיפוטית על ירושלים לא תקפה"

האו"ם הולך בדרכה של קרן המורשת העולמית אונסק"ו ומנתק בין העם היהודי ובין ירושלים. כך הוחלט אמש (ג') בעצרת האומות המאוחדות שאימצה את החלטת אונסק"ו. מתוך 193 מדינות רשומות, 147 תמכו, רק שבע מדינות התנגדו ושמונה נמנע

במהלך העצרת התקבלו 6 החלטות, כולן גינו את ישראל ותמכו בפלסטינאים. ביניהן, גם ההחלטה על ירושלים והר הבית. ההחלטה התקבלה במסגרת "יום הסולידריות עם פלסטין" שנערך מדי שנה בתאריך 29 בנובמבר.

ההחלטות הראשונות של ועדת האו"ם טוענות שישראל כביכול פוגעת בזכויות הבסיסיות של הפלסטינים. עוד טענה הוועדה, שישראל צריכה להתחיל לתרגל את סיום ה"כיבוש".

כלל מדינות אירופה הצביעו בעד ההחלטה. ביניהן גרמניה, בריטניה, צרפת, איטליה ועוד.

דנון באו"ם
דני דנון, שגריר ישראל באו"ם. "ההחלטות לא מועילות לערבים".

מיעוט המדינות שהתנגד להחלטה כולל את ישראל, קנדה, איי מרשל ומיקרונזיה. ארצות הברית התנגדה לכל ההחלטות. נציג האמריקאים בוועדה מחה על השיקול דעת המוטה ביחס לישראל עצרת האומות.

ההחלטה על ירושלים מתייחס לאתרים הקדושים בתוכה. בתוך כך, ההחלטה קובעת ש"כל החלטותיה של ישראל, הכוח הכובש, התקבלו ונאכפו בצורה לא חוקית. הסמכות השיפוטית ותחומי הניהול של מדינת ישראל על ירושלים בטלים ומבוטלים ואינם תקפים כלל וכלל. כמו כן, ישראל נדרשת להפסיק מיידית את פעילותיה הלא חוקיות".

לדבריהם, ישראל לא מכבדת את הזיקה ההיסטורית של המקומות הקדושים בעיר הבירה. כמו כן, ההחלטה "קוראת לשני הצדדים לעבוד בשיתוף פעולה ולנטרל מתחים, אלימות ופרובוקציות באתרים הקדושים".

דני דנון, שגריר ישראל באו"ם, הגיב בזעם. "ההחלטות שהתקבלו היום הן דוגמא נוספת להטייה באו"ם איתה נאלצת ישראל להתמודד. בזמן שישראל חגגה את ההחלטה ההיסטורית לבנות מחדש מדינה יהודית בארץ מולדתה, מדינות האו"ם ממשיכות לקבל החלטות שלא מועילות לפלסטינים ורק פוגעות ביהודים".

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ביטן, נתניהו ואוחנה. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ביטן: "לא בטוח שחוק הלאום יעבור"; אוחנה: "נמשיך לקדם החוק"

האם יוזמת הדגל של הליכוד שוב תיעצר בטרם תעוגן בספר החוקים של מדינת ישראל? יו"ר הקואליציה טוען: "יש בעיות עם החוק".