7:38 22/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > האו"ם: כ"ט בנובמבר – יום סולידריות עם פלסטין

האו"ם: כ"ט בנובמבר – יום סולידריות עם פלסטין

חשבון הטוויטר הרשמי של האו"ם הכריז על כ"ט בנובמבר כ"יום פלסטין"

ביום 29.11.1947 עצרת האומות המאוחדות החליטה על סיום המנדט הבריטי והקמת 2 מדינות עצמאיות בארץ ישראל, מה שכונה במשך ההיסטוריה "כ"ט בנובמבר". היום (ג') הקהילה הבינלאומית ציינה 68 שנים לקבלת ההחלטה. כזכור, הפלסטינים בשעתו התנגדו להחלטת האו"ם וכתוצאה מכך לא קיבלו מדינה.

החל מ-1977, באו"ם לא רואים את ציון המאורע כיום חג, אלא בתור יום סולידריות עם העם הפלסטיני. בפוסט שהועלה לטוויטר האו"ם טוען שמדינת ישראל הוקמה כפי שהוחלט בעצרת האומות, אבל המדינה הפלסטינית "איכשהו" עדיין מחכה לעצמאות.

ארגוני שמאל ייצגו את ישראל באו"ם.
"יום פלסטין הבינלאומי"

בחשבון הטוויטר הרשמי של האו"ם הוצג פוסט בו מופיעה מקהלת "פליטים" פלסטינים. במקביל, ארגון האומות המאוחדות פתח בהאשטגים העוסקים ב"יום פלסטין", "יום סולידריות בין לאומי" ו"ביום שלישי של נתינה". לדבריהם, יום כ"ט בנובמבר צריך להתאפיין בנתינה ודאגה בינלאומית לפלסטין. ההחלטה על הקמת מדינת ישראל שקלטה את שארית הפליטה מהשואה ומשאר תפוצות תבל, לא צוינה כלל.

מגוון תגובות נזעמות מהארץ ומהעולם לא איחרו להגיע. "לציין את 'יום פלסטין'? למה אתם לא מציינים את 'יום ישראל'? במקום יום אבל, אתם צריכים לחגוג את יום הקמתה של המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון", אמר אחד הגולשים. גולש אחר כתב "לכבוד יום שלישי של נתינה, אסד ופוטין נותנים לנו פצצות, ואתם בשתיקה שלכם נותנים הסכמה".

 

 

 

 

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_11

"חייתי 16 שנים כהלום קרב תחת הרדאר של המערכת"

היום תושק שדולה למען הלומי קרב במטרה למנוע סחבת ביורוקרטית, מציאת תעסוקה לנפגעים, הענקת טיפול וכו'. ח"כ שרן השכל והלום הקרב אורן אור ביטון הגיעו לאולפן 'היום הזה'