19:28 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "האגו של בג"ץ פוגע בכולנו"

"האגו של בג"ץ פוגע בכולנו"

עשרות צעירים הפגינו במחאה על הכוח המופרז שמחזיקים בתי המשפט. "השופט ג'ובראן חושב שהוא יודע תורה יותר מהרבנים"

המאבק נגד התערבות בית המשפט העליון בסוגיות שנויות במחלוקת עולה מדרגה.הבוקר (ה') עשרות צעירים מתנועת "דרך חיים" הפגינו בירושלים במחאה על המדיניות הכוחנית של בג"ץ. אורי קרשנבוים, חבר הנהלת תנועת "דרך חיים", אמר: "די לדיקטטורה של בג"ץ. אי אפשר לקבל את העובדה שקבוצה שמייצגת אולי פרומיל של עם ישראל תכפה את עצמה על הציבור".

%d7%94%d7%a4%d7%92%d7%a0%d7%94-%d7%91%d7%92%d7%a5
פעילי תנועת "דרך חיים" נגד מדיניות הבג"ץ. צילום: אברהם שפירא

בתוך כך, פעילי תנועת "דרך חיים" המשיכו במחאה גם לאחר ההפגנה. עשרות צעירים חילקו סטיקרים, פלאיירים וחומרי הסברה לאזרחים. כמו כן, הערב פעילי התנועה  מתכננים הפגנה נוספת מול ביתה של מרים נאור, נשיאת בית המשפט העליון. "המאבק שלנו הוא לא מאבק סקטוריאלי", אומר קירשנבוים. "בג"ץ פוגע בכולנו. היום אלו תושבי עמונה, אתמול אלו תושבי דרום תל אביב שממשיכים לסבול מאוכלוסיית המסתננים, ומחר זה יכול להיות כל אחד אחר. לכן אנחנו קוראים לכולם להצטרף למאבק הזה. נחזיר את בית המשפט העליון לפרופורציות האמיתיות שלו ונוכל לקיים פה שיח פוליטי נורמלי כמו שצריך להיות במדינה יהודית".

קירשנבוים הוסיף, "השופט ג'ובראן חושב שהוא יודע תורה יותר מהרבנים, מני מזוז חושב שהוא מבין בביטחון יותר מהרמטכ"ל, מרים נאור חושבת שהיא יודעת לטפל במסתננים יותר טוב מנבחרי הציבור, בג"ץ בטוח שהוא חכם יותר מכולנו, את הטירוף הזה הגיע הזמן לעצור. זה לא מוסרי, לא דמוקרטי ולא יהודי".

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"