אביו של רונן לוברסקי הי”ד כתב אתמול (רביעי) במכתב חריף לאלוף פיקוד המרכז: “ההחלטה להרוס את בית המחבל היא החלטה מוסרית ממדרגה ראשונה”.

לוברסקי נהרג במאי האחרון מפגיעת לוח שיש, שהושלך עליו מגג בית בעת פעילות מבצעית לעצירת מבוקש בפאתי רמאללה. המחבל שהשליך את הלוח, מחבל חמאס בשם איסלאם יוסף אבו חמיד, נעצר כעבור שלושה שבועות ולפני כחודש נפתח משפטו.

סמ”ר רונן לוברסקי הי”ד. צילום: באדיבות המשפחה

לפני שבועיים הודיעה מערכת הביטחון להוריו של לוברסקי כי אלוף פיקוד המרכז אישר את הריסת בית המחבל, אולם צו ההריסה עדיין לא בוצע. במכתב ששיגר אביו של רונן הוא דורש לדעת מדוע ההריסה מתעכבת.

במכתבו כותב לוברסקי: “לפני שלושה חודשים וחצי בני היקר נפל במהלך פעילות מבצעית. הפעילות שלו הצילה חיי אזרחי ישראל. הצלת חיים זו המטרה למענה רצה רונן להתגייס ליחידה הזאת, ולמענה בסופו של דבר הקריב את חייו. עברו יותר משלושה חודשים והבית של רוצחו של רונן עדיין עומד לו. הבית שהוא לא רק מקום מגורים של משפחת רוצחים דגולה, אלא מקום תכנון הפיגוע וגם זירת הרצח, הבית הזה עדיין עומד?”.

במכתב האב תוהה על התשובות שקיבלה המשפחה מהצבא. “כל התקופה הזאת אנחנו עוקבים אחרי התפתחות הליך הריסת בית המחבל (או יותר נכון אי הריסת הבית). ב־22 ביולי קיבלנו תגובה שאומרת כי נערך מיפוי של הבית וגובשה חוות דעת הנדסית בעניין הריסתו. כחודש לאחר מכן, ב־13 באוגוסט, נאמר לנו שהטיפול נמצא בשלבים מתקדמים, וב־7 בספטמבר נאמר שהתקבלה השגה ממשפחת המחבל ושהאלוף צריך לקבל עוד כמה בדיקות הנדסיות כדי לקבל החלטה סופית”.

בסיום מכתבו פונה לוברסקי באופן אישי לאלוף וכותב: “מאז שרונן מסר את נפשו הבטחתי לעצמי שאעשה הכל על מנת להחזיר את ההרתעה שהלכה לה לאיבוד אי שם במסדרונות בתי המשפט ובחדרים של הפקידים. אני פונה אליך גם כאל מפקד לשעבר,שעל כתפיו אחריות כבדה. עיניהם של כל הפקודים שלך נשואות אליך. ההחלטה שלך בעניין הריסת בית המחבל, שרצח את חברם לנשק, חייבת להראות להם שהמדינה מגבה ולא מפקירה אותם בחיים או במוות”.

מתן פלג יו”ר תנועת “אם תרצו” שמלווה את משפחת לוברסקי יחד עם פורום “בוחרים בחיים” של המשפחות השכולות אמר כי: “את מעגל הטרור יש לנתק, ורק חבילת הרתעה אמיתית יכולה לעשות זאת. הריסת בית המחבל, השתת עונש מוות למחבלים וגירוש בני המשפחה המעורבים לעזה הם מהלכים מצילי חיים. משפחת המחבל הפכה את הטרור לענף כלכלי משתלם במיוחד. לדאבון לב, המציאות מראה כי כל טיפול רך לב במחבלים רק מעודד אנשים נוספים ללכת בעקבותם. הגיע הזמן להרוס את קן הצרעות בו צמח המחבל, ויפה שעה אחת קודם.”

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.