צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

הסתיימה מלאכת איסוף הראיות במסגרת חקירת משטרה שנפתחה בגין גרימת נזק והצתה של כלים חקלאים כבדים שחנו בחניון קק"ל סמוך לישוב נטור

בתאריך 10.10.17 התקבלה תלונה במשטרת ישראל כי בשעות הלילה אלמונים הציתו וגרמו נזקים בכלים חקלאיים כבדים מסוג   ו-D7 שחנו בחניון קק"ל סמוך לישוב נטור והיו מיועדים לבצע עבודות באתר של קק"ל.

במסגרת חקירה שכללה כ-40 עדים הצליחו החוקרים לאתר ארבעה חשודים במעורבות במעשה ובהמשך אותר גם חשוד חמישי. מהחקירה עלה כי חמישה חשודים תושבי בוקעתא (19- 31) שני אחים, קרוב משפחה ושני חברים שלהם, הגיעו לחניון קק"ל  – האתר שבו חנו הכלים הכבדים וידו אבנים לעבר הקרון של השומר עד אשר החלונות בקרון נופצו ואבן פגעה בשומר אשר נזקק לטיפול רפואי.

בהמשך אחד החשודים ניסה באמצעות הכלי D9 להפוך את הכלי D7 שחנה בסמוך אליו אך לא הצליח, הכלי התחפר ונזק  נגרם לשני הכלים. במהלך החקירה עלה כי החשודים הגיעו למקום עם חומר דליק ברשותם  שפכו ממנו על שני כלים כבדים בבעלות קק"ל, הציתו אותם ומיד כשהאש החלה לבעור,  נמלטו מהמקום. החוקרים הצליחו לאתר את החשודים כאשר שניים מהם מכחישים את המעשה ושאר החשודים מודים במעשה.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

הרקע למעשה הוא ככל הנראה כעסם הרב על הפסקת העבודה באתר של אחד מקבלני המשנה במקום שהוא אביהם של שניים מהחשודים. בסיום החקירה הוגשה הצהרת תובע כי בכוונת הפרקליטות להגיש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד כל 5 החשודים בגין עבירות של הצתה, , פציעה והדחה בחקירה. מעצרם של כל החשודים הוארך עד למחר שאז ככל הנראה הפרקליטות תגיש כנגד החשודים את כתב האישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים בבית המשפט בנצרת.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.