אמש שודר בערוץ 10 תיעוד של טקס האשכבה שנערך בהובלת הדרשן במסגד 'אל פורקן' שבאום אל פחם, עירם של המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני בהר הבית ביום שישי. בדיווח אמנם הסבירו כי הדרשן, האימאם תאופיק ג'בארין, במסגד השייך לארגון הטרור 'התנועה האיסלאמית', "נזהר שלא להביע תמיכה פומבית" במחבלים במהלך הטקס שנערך לאחר הפיגוע, אך בתיעוד הוא נראה מכריז במפורש בפני המוני המשתתפים כי המחבלים הם "שהידים" להם מגיע גן עדן ומוסיף כי "הם שירתו בנאמנות את הדת של אללה". לדבריו, "הנביא לימד אותנו כי מי שיוצא כדי לעבוד את אללה ומוצא את מותו בדרך – נחשב 'שהיד'".

הדרשן המסית בטקס האשכבה למחבלים באום אל פחם. וידאו: אתר Panet

אחרי הטקס, המשיך הדרשן ג'בארין להתבטא באותו אופן בפני מראייני האתר הערבי Panet וטען כי המחבלים הם "אנשים פשוטים, טובים, שמתפללים במסגד" שלו. הדרשן ה"נזהר" אף הביע צער על מותם, "איבדנו צעירים יקרים לנו". כל זאת, יש להזכיר, מתרחש בעיר ערבית-ישראלית, בתוככי גבולות הקו הירוק.

"כשסוגרים עלינו – אין לנו איך להגן על אלאקצא"

בתוך כך, אמש החל לרוץ ברשתות החברתיות סרטון הסתה פלסטיני חדש הקורא קריאה סמויה לביצוע אינתיפאדה בעקבות הסדרים החדשים בהר הבית. מדובר בקריאה לערביי ישראל לתמוך באלה שנמצאים בעיר העתיקה. "נותרנו לבד, הופקרנו וכשסוגרים עלינו – אין לנו איך להגן על אלאקצא – למה להשאיר את הכיבוש באדמת אלאקצא ולאפשר לו להסתובב ברחבי האקצא", נאמר בסרטון. הסיסמא שחוזרת על עצמה לאורך הסרטון קוראת לממש את ה"כעס למען אלאקצא".

"כעס למען אלאקצא". סרטון הסתה חדש רץ ברשתות החברתיות

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20