שר הפנים התייחס היום (ב') למשבר , הגן על החוק אך הבהיר כי אין בכוונתו לפגוע ביהדות התפוצות: "החוק הוא לא נגד הרפורמים, אלא נגד הגיורים הפרטיים. אני בעד ממלכתי שנמצא במשרד ראש הממשלה", כך פורסם ב-"nrg".

מתוך , ימים א-ה בשעה 22:00

יו"ר ש"ס יצא נגד : "אני שומע את אנשי צועקים. מי הקים את הרבנות, אני? הרב קוק. היום הם יוצאים נגד מורשתו ופוגעים בה. אם אכיר בכל גיור פרטי לא יהיה לזה סוף. תארו לכם את בעיית המסתננים. אפשר לגייר אותם ולפתור את הבעיה. תוך שנתיים כולם יתגיירו פה. לשם אנחנו רוצים למשוך?".

על ביקורו של ראש התנועה הרפורמית בארה"ב ריק ג'ייקובס שביקר את מדיניות הממשלה בטענה שהיא מפלגת את העם היהודי: "אני רוצה לצטט את ג'ייקובס שדיבר על נישואי תערובת שאסור לראות בהם כישלון. האדם הזה שלא גר כאן אצלנו רוצה שאתן לנציגים שלו את המפתח של חוק השבות. אנחנו ננהל את הדיונים בתוך מדינת ישראל. המטרה היא לשמור על העם היהודי והמסורת".

דרעי בוועדת הכנסת. צילום: פלאש 90
דרעי בוועדת הכנסת. צילום: פלאש 90

 

דרעי התייחס גם למתקפה של שר הביטחון יו"ר ישראל ביתנו על המפלגות החרדיות: " אמר שהוא לא רוצה כאן מדינת הלכה, אבל אנחנו לא משנים את המצב, אלא שומרים על הסטטוס קוו. ראש הממשלה ביקש ממני להקפיא חקיקה לשישה חודשים והסכמתי. אנשים מבחוץ מנסים להרוג את כל מה שבנינו פה".

"נושא הגיור עלה בשבוע הזה רק בגלל דרישתו של היועמ"ש, שאמר שאנחנו עשויים לקבל כל רגע פסיקה מבית המשפט בנושא הזה" הסביר שר הפנים את עניין התזמון, והוסיף:  "אני אומר תמשכו את העתירות, תפסיקו לאתגר אותנו, ולא נשנה כלום מהמצב הקיים".

דרעי הבהיר: "החוק הזה לא מדבר על אזרחי ישראל, לא על חיילים שהם אזרחי ישראל, הוא לא נוגע לעולי ברית המועצות, לא  לעולים מכוח חוק השבות. אין שום פגיעה ושום שינוי מהסטטוס קוו".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.