השאיפה לימין של דרעי נמשכת? במהלך ישיבת הסיעה השבועית של ש"ס, נכנסו תושבי שכונת נתיב האבות שבגוש עציון וחילקו לשרים ולחברי הכנסת חתיכות ממבנה הנגרייה, המבנה הראשון שנהרס בשכונה לפני שבועיים. לצידן קיבלו חברי הסיעה פלאייר הפונה אליהם בבקשה ובהצהרה כי בידם למנוע את המשך ההריסות הן בשכונה והן בישובים נוספים, ולפעול להסדרת השכונה.

מטרת הגימיק הייתה לגרום לחברי הממשלה לזכור את ההרס ואת השכונה הקיימת ולחשוב כיצד ניתן למנוע את המשך ההריסה ואיך ניתן למנוע את החלטת בג"ץ שלפיה עד חודש מרץ 2018, יש להרוס 16 בתי קבע בנתיב האבות.

"עזרתנו מובטחת לכם", אמר בתגובה יו"ר הסיעה, שר הפנים אריה דרעי, לתושבים. "כל מה שאפשר במסגרת הפוליטית, המשפטית והממשלתית שיש לכם פה. אנחנו נעשה מה שנוכל", הבטיח. אולם מיד לאחר מכן הסתייג ואמר כי "כמה שהנושא הזה חשוב לנו ויקר לנו, לצערנו אנחנו לא יכולים לעשות כל דבר".

"נעשה מה שנוכל". השר דרעי. צילום: פלאש 90
"נעשה מה שנוכל – אבל אנחנו לא יכולים לעשות כל דבר". השר דרעי. צילום: פלאש 90

 

עוד אמר דרעי כי הוא "מציע שמי שלא היה שם, כדאי לו לראות". לדבריו, ההרס המתוכנן הוא "אבסורד שאי אפשר להאמין. ממש חלם בהתגלמותה. חלק כן וחלק לא", אולם הוסיף כי "זה המצב, אין מה לעשות אנחנו במדינה דמוקרטית".

"שיזכרו אותנו תמיד"

מתושבי נתיב האבות נמסר בתגובה לדבריו של השר: "שמחנו לשמוע את הצהרת השר אריה דרעי שסיעת ש"ס גם מחויבת להסדרת נתיב האבות וכי הנושא קרוב לליבה. סיעת ש"ס היא חברה בכירה בקואליציה ויש בכוחה גם להשפיע לקידום הסדרת השכונה במסגרת הכלים המשפטים הקיימים. ישנם דברים רבים שניתן לקדם על מנת להסדיר את שכונת נתיב האבות. אנחנו רוצים שיזכרו אותנו תמיד עד למציאת פתרון".

הרס הנגרייה בנתיב האבות. צילום: הלל מאיר, TPS
הרס הנגרייה בנתיב האבות. צילום: הלל מאיר, TPS


מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20