מפלגת ש"ס השיקה היום (ב') את קמפיין הבחירות שלה תחת הכותרת "הכח החברתי בממשלה". "הבחירות מיותרות. היינו צריכים להיות עכשיו בעיצומה של פעילות אחרי ההישג הגדול שהבאנו. הממשלה לא קמה רק בגלל שאותם אלו שהתחייבו לתמוך בנתניהו, החליטו לחזור בהם ולא לתת לו להקים ממשלה״, אמר יו"ר המפלגה השר אריה בכנס הפתיחה.

דרעי בכנס הבחירות היום. צילום: אילת כהנא, ערוץ 20

 

שר הפנים הצהיר שתמיכת מפלגתו ברה"מ נתניהו תימשך: ״אנחנו לא מזגזגים, לא מחפשים גימיקים ולא חיבורים. אנחנו יציבים וקיימים קרוב ל-40 שנה. לא לחינם העיתונאים מתלוננים שאצלנו משעמם מאוד. אמרנו לכל אורך הדרך שנתמוך ברה״מ נתניהו וכך נמשיך. גם בבחירות הקרובות נמליץ לנשיא רק על נתניהו״.

גם הפעם, כמו בבחירות הקודמות, מופיע נתניהו להופיע על שלטי החוצות ולהיות נוכח בסרטוני המפלגה – "ביבי דואג למעמד שלנו בעולם ש"ס דואגת למעמד שלנו בבית".

קמפיין ש"ס

 

במפלגה לא מתרגשים מהחיבור של אורלי לוי אל מפלגת העבודה על הטיקט החברתי ויתמקדו בנושא ככל הנראה בניסיון להשכיח את הקמפיינים האנטי חרדיים של יו"ר 'ישראל ביתנו' חכ אביגדור ושל ח"כ יאיר מראשי 'כחול לבן'. "היינו בקדנציה האחרונה השחקנים החברתיים יחד עם כחלון, אבל ׳כולנו׳ לא תרוץ בבחירות ואנחנו בבחירות הקרובות נהיה המפלגה החברתית היחידה. נציגי ש״ס שיושבים פה הם הכח החברתי האמיתי של מדינת ישראל״, סיפר לפעילים.

דרעי ציין את ההישגים החברתיים של ש״ס בקדנציה האחרונה: תחבורה ציבורית, צדק חלוקתי, חופי רחצה בחינם, העלאת שכר המינימום, הנחה במים, סבסוד קייטנות בפריפריה וצמצום פערים ברשויות: ״ההתחייבות הראשונה שלנו לקדם לאחר הבחירות: לעלות את שכר המינימום מ-5300 ש״ח ל-6300 ש״ח. אנחנו גם מבטיחים לדאוג בשכונות העוני חינוך חינם מגיל 0״.

דרעי: "לפיד נשאר לפיד"

יו"ר ש"ס תקף את יאיר לפיד ואמר: ״אני רואה את ההודעות של לפיד. הוא לא משתנה ולא מנסה אפילו להתחפש. אנחנו נביא לידיעת הציבור את הסכנה במידה וחלילה הוא יגיע לשלטון. ראינו מה האיש הזה עשה לסטטוס קוו במדינת ישראל. חשבנו שהמיזוג של לפיד עם כחול לבן אולי יגרום לו להרהר מחדש. אבל לפיד נשאר לפיד".

ח"כ לפיד. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

 

"זה אתגר, אנחנו נביא לפני כל הציבור מה לפיד וחבריו מתכוונים לעשות, ומה הסכנה אם יהיו בשלטון ,ונעשה הכל כדי שהממשלה שתקום תהיה בלי לפיד. באופוזיציה שם מקומו. לא ניתן לו אחריות כיוון שראינו מה עשה לשכבות החלשות לסטטוס קוו במדינת ישראל ולחיי הדת והמסורת. כדי שהליכוד יישאר מסורתי ימני כמו שהיה אצל בגין צריך ש"ס חזקה לצד נתניהו", הוסיף דרעי.

עוד חזה כי לנתניהו יהיו 61 ממליצים. "אני לא רואה שלישיות. יש הרבה אפשרויות להרכיב ממשלה. דבר אחד ברור לפיד לא יהיה בממשלה הזו". דרעי הבהיר: "לא פוסל את ולא את אשכנזי. אם ייפרדו מלפיד אני לא מתנגד לזה".

עוד הסביר יו"ר ש"ס מדוע הוא אינו תוקף את ליברמן שסימן את הציבור החרדי כסדין אדום בעיני מצביעיו. "אני לא יכול להתכחש לאמת של שלושים שנה שאני מכיר אותו הוא לא פגע בכוס מים שקשור לציבור החרדי. הייתה לו תרומה לא קטנה לכך שמשה ליאון הדתי הספרדי הוא ראש העיר. ואני מלמד עליו זכות. הוא במצוקה. בקושי עבר את אחוז החסימה. הגיע למסקנה שזה מה שיביא לו מנדטים.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.