דף הבית > אקטואליה וחדשות > דרעי: "אגורה לא הלכה למקורבים"

דרעי: "אגורה לא הלכה למקורבים"

בכינוס מקומי של מפלגתו, התייחס לראשונה שר הפנים לחקירות המתמשכות נגדו ונגד רעייתו: "בסוף זה פוגע בבנות הללו היקרות, זה הכול שקר"

השר אריה דרעי. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
השר אריה דרעי. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

דרעי טוען: חקירות אי הסדרים בעמותות רעייתו – כתוצאה מרדיפה פוליטית. יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי התייחס לראשונה בפומבי לחקירות נגדו ונגד רעייתו יפה בנאום שנשא בכינוס נציגי ש"ס בירושלים.

לפי הפרסום באתר "קול חי", יו"ר ש"ס ניצל את הבמה כדי להגן על אשתו ואמר כי "רעייתי היא מהראשונים בארץ שהתחילו עם מפעלי חסד, כולם זוכרים את אלפי החבילות שחילקה. בתי הספר מפעלות שמחה ומרגלית, למעלה מ-800 בנות, שכולם יודעים, משפחות שלנו שצריכות הרבה מאוד עזרה והרבה מאוד דחיפה, שיעורים פרטיים, עם מקצועות ותארים יוקרתיים, להוציא אותם ממעגל העוני ולגדל בתים של תורה ותלמידי חכמים, והכל במסירות אדירה".

דרעי הוסיף כי, "אמרתי שוב כמה שקשה יותר סימן שעושים דברים גדולים יותר. ולצערי אותה לא מחפשים, וכמובן שמחפשים מישהו אחר. דרכה רוצים לפגוע".

עוד טען דרעי כי החליט לדבר על הנושא בפני ציבור רק בשל העובדה שהמוסדות שמקבלים את תמיכתם של תורמים ושל משרדי ממשלה נרתעים מהפרסומים. "בסוף זה פוגע בבנות הללו היקרות, ולכן אני מפה רוצה לחזק אותם, וגם להגיד לכם שזה הכל שקר".

דרעי התייחס להדלפות מהחקירה: "אותו אחד שהדליף, זה אחד מהשניים, או שהוא לא יודע כי הוא זה ממה שנעשה בחקירה או שהוא יודע ומשקר לצערי הרב. בשני המקרים הוא עשה דבר מאוד מאוד לא חוקי מאוד לא מוסרי הוא פוגע בילדות מהחלשות ביותר על לא עוול בכפם. לא מספיק שהגורל ייעד אותם לגדול בבתים כאלה, ומישהו מנסה להציל אותם. ורוצים לפגוע בהם. חבל אני אומר תתעסקו איתי עזבו את האנשים האלה. אני עוד סוחב אבל חבל שאחרים ייפגעו מהדבר הזה.

"לא רק שחלילה וחס אגורה אחת אגורה מכל העמותות הללו לא הלכו למקורבים או למטרות לא אמיתיות, אלא גם אני אומר לכם, אני לא אוהב להתפאר בזה אבל אין ברירה אחרת, סכומים גדולים של מאות אלפי שקלים שקיבלנו בשמחות של הילדים, שהלכו למוסדות הללו שזקוקים, הרוב הפך לתרומה, חלקם עדיין חייבים לנו. עשינו את זה בשקט לא ביקשנו תודה מאף אחד. אבל לבוא היום ולהפוך, לסלף את העובדות ולהגיד חלילה וחס… זה פוגע. בזכות הדמעות שהצדקת הזאת מורידה, שהקב"ה יעשה ניסים עם עם ישראל".

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א