טקס אוסקר פוליטי במיוחד התקיים אמש בארה"ב, כאשר מנחה הערב, הקומיקאי ג'ימי קימל צייץ לחשבון הטוויט של הנשיא טראמם במהלך הערב: "היי, אתה ער?", ולאחר מכן – Merylsayshi# ("מריל מוסרת היי") – רמז לנאום התקיף שנשאה השחקנית מריל סטריפ נגד הנשיא.

הציוץ הראשון זכה ל- 100,000 ריטוויטים (ציוצים מחדש) בפחות מחמש דקות. אך גולת הכותרת הפוליטית של הערב, התרחשה דווקא במהלך הפסקת הפרסומות, כאשר שודר תשדיר בשם "האמת הקשה", מטעם עיתון ה"ניו יורק טיימס", המדובר בפרסומת הטלווזיונית הראשונה מאז- 2010 שמפרסם העיתון. הסרטון מהווה תגובה לכך שדובר הבית הלבן, שון ספייסר מנע מעיתונאים של העיתון להיכנס לתדרוך הכתבים בבית הלבן בשבוע שעבר. במסגרת הפרסומת שודר הטקסט: "האמת קשה. קשה למצוא אותה. קשה לדעת אותה. האמת חשובה עכשיו יותר מאי פעם". זהו מעין מענה של העיתון לנשיא ולאנשיו, המאשימים כלי תקשורת בארה"ב בייצור "פייק ניוז" (חדשות מזוייפות).

בנוסף לעניין הפוליטי סביב הטקס, דרמה יוצאת דופן התרחשה אתמול במהלכו כאשר בטעות הוכרז שמו הלא נכון של הזוכה בקטגוריית הסרט הטוב ביותר – "", במקום שמו של הזוכה האמיתי- "", בבימויו של בארי גנ'קינס. הטעות התבררה רק כעבור דקה כאשר אנשי הצוות של "" כבר עמדו על הבמה. כרגע לא ברור האם הטעות נגרמה באשמתם של מפיקי הטקס או בגלל של טעות של מנחה הערב השחקן וורן בייטי.

כך או כך, קטף "לה לה לנד" בסך הכל ששה פרסים אחרים, ביניהם פרס השחקנית הראשית הטובה ביותר, לשחקנית אמה סטון,  ופרס הבמאי הטוב ביותר, לבמאי הסרט דמיאן שזאל, אשר הפך בעקבות כך לבמאי הצעיר בהיטוריה שזכה בפרס (בן 32 בלבד). בפרס השחקן הראשי הטוב ביותר זכה קייסי אפלק עבור הסרט "מנצ'סטר ליד הים",  ו"אור הירח", אשר זכה כאמור בפרס הסרט הטוב ביותר, קטף גם את הפרס עבור התסריט המעובד הטוב ביותר, ועבור שחקן המשנה הטוב ביותר, אותו קטף השחקן מהארשלה עלי.

הרגע בו התבררה הטעות: ג'ורדון הורוביץ, מפיק "לה לה לנד" מראה לקהל את הפתק עליו כתוב שהזכוה האמיתי הוא "אור ירח". לצידו מנחה הערב, השחקן וורן בייטי. צילום: רויטרס
הרגע בו התבררה הטעות: ג'ורדון הורוביץ, מפיק "לה לה לנד" מראה לקהל את הפתק עליו כתוב שהזוכה האמיתי הוא "אור ירח". לצידו מנחי הערב, השחקן וורן בייטי, והמנחה ג'ימי קימל. צילום: רויטרס
במאי "אור ירח" בארי ג'נקינס מניף את פסלום האוסקר. צילום: רויטרס
במאי "אור ירח" בארי ג'נקינס מניף את פסלום האוסקר. צילום: רויטרס
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא