דרמה בצרפת. רגע לפני הבחירות לנשיאות שייערכו מחר, האקרים פרצו במהלך סוף השבוע למחשבים במטה הבחירות של עמנואל מאקרון, מועמד מחנה המרכז-ימין לנשיאות.

עמנואל מקרון. נשיא צרפת הבא? צילום: רויטרס
עמנואל מקרון. צילום: רויטרס

מתקפת הסייבר התרחשה בלילה שבין שישי לשבת ע"י האקר אלמוני שכינה את עצמו "EMLEAKS". לאחר הפריצה למחשבים של המטה, ההאקר האלמוני העלה לאתר שיתוף קבצים מידע בסך 9 ג'יגה בייט מתוך המטה הבחירות של מאקרון. בתחילה, לא ידעו אם המידע שהודלף אכן הגיע ממטה הבחירות של מאקרון, אולם אנשיו של מאקרון נאלצו לבסוף להודות בכך שמקור המידע שהודלף הוא אכן מתוך מטה הבחירות הרשמי של המפלגה.

מהמטה של מאקרון נמסר בתגובה כי "תנועת En Marche נפלה קורבן למתקפת האקרים גדולה ומתואמת, במסגרתה הופץ ברשתות החברתיות מידע פנימי של התנועה. זהו ניסיון בוטה לפגוע בערכי הדמוקרטיה"

פגישה בהולה של ועדת הבחירות, חשד כי האקרים רוסים עומדים מאחורי המתקפה

לאחר שהפרשה התגלתה, החלה סערה ציבורית בצרפת. בעקבות מתקפת הסייבר, ועדת הבחירות החליטה להתכנס לפגישה בהולה על מנת לדון בנושא.

במקביל, ועדת הבחירות הוציאה הודעה רשמית לכלי התקשורת בצרפת בבקשה שינהגו באחריות בנושא, אולם אין שליטה על המידע שכבר הצליח לדלוף ברחבי הרשתות החברתיות.

בתוך כך, בצרפת החל גל שמועות לפיו הפריצה נעשתה ע"י האקרים רוסים שפרצו למחשבים של המפלגה הדמוקרטית במהלך הבחירות לנשיאות בארה"ב.

לפי הסקרים, עמנואל מאקרון מוביל על מועמדת הימין הקיצוני מארין לה פן וצפוי לנצח את הבחירות מחר.

אלעד שור

אלעד שור