לפני כשמונה חודשים ננפחה כאן אחת מנפיחות הפייק ניוז היותר מפוארות. בכאן 11 דיווחו מוטי גילת ומשה שטיינמץ, שנתניהו הסכים לתרום לספרייה הלאומית את הארכיון של אביו בתנאי אחד: שייבנה עבורו בונקר בעומק 30 מטר. הספרייה שינתה את תוכניות הבנייה ונתנה לביבי המגלומן, מכספי הציבור כמובן, את הבונקר שביקש.

מתוך אתר 'כאן' . נתניהו תרם כתבי אביו לספריה הלאומית

 

סיפור אדיר, לא? ואכן, כל התקשורת הישראלית שלחה לספרייה עשרות עיתונאים כדי להוסיף פרטים לדיווחי המשך – פולו אפ. כולם רצו להוסיף נגיסה משלהם בסקופ הסופגנייתי הלא יאמן. ביניהם, אגב, גם שני עיתונאים מ'הארץ', שכמו כולם הבינו מיד שלא סיפור אדיר ולא נעליים. בולשיט אחד גדול ושמן מלמעלה עד למטה. הסיפור נעזב ללא שום דיווח המשך.

יו"ר הספרייה הלאומית הציג תוכניות בנייה. נתניהו הציע להוסיף בונקר לשמירה על אוצרות הספרייה

האמת אגב, היא שיו"ר הספרייה הציג לנתניהו את תוכניות הבניין החדש. ביבי עיין בתוכניות ושאל איפה הבונקר? -"אין בונקר" – "תגיד, שאל אותו נתניהו, אתה רציני? אתה מתכוון לשמור את כל אוצרות הרוח של העם היהודי בבניין לא מוגן בגובה הקרקע בקריית הממשלה? אתה יודע כמה ארטילריה תיפול פה על הגבעה הזו במלחמה?"  המסר הובן, ולתוכניות הבנייה נוסף בונקר.

בלי קשר לכל זה, בשלבים מאוחרים יותר, ממשיך להתנהל עד עכשיו מו"מ בין משפחת נתניהו לבין הספרייה, על העברת ארכיון האב.

עיתון הארץ ממחזר את ה'פייק ניוז' של 'כאן 11' לפני שמונה חודשים

אבל יש אחד, בלוגר בהארץ בשם אורי משגב, שאותו כל זה לא מעניין. שמונה חודשים צלל הסקופ המרעיש בתהום הנשייה, מבייש את כל מי שהיה מעורב בו, עד שזכה לעדנה מחודשת.

'פייק ניוז' של אורי משגב מ'הארץ'

 

משגב רצה להוכיח טענהטיפוסית לו, לפיה ההשתוללות של משפחת נתניהו עולה לציבור מיליונים, והאגדה על הבונקר הפכה לעובדה. יש כמה דברים מעניינים ללמוד על תקשורת מהסיפור הזה. בואו נתיישב עם אראל ושמעון ונסביר אותם.